Fotowoltaika

Fotowoltaika

Panele fotowoltaiczne polichrystaliczne w górach

Fotowoltaika staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Ostatnie zmiany prawne, wzrost cen energii (o ponad 70% w 2018 roku) i coraz tańsze instalacje fotowoltaiczne powodują, że wzrastająca liczba gospodarstw domowych i firm decyduje się na wykorzystanie energii ze słońca. Dziś większość inwestycji w małych i średnich instalacji fotowoltaicznej staje się opłacalna w przeciągu 3 do 7 lat w zależności od skali i od warunków logistycznych i nasłonecznienia.

Poniżej znajdą Państwo szeroką listę artykułów odpowiadających na najczęściej zadawane przez Was pytania związane z fotowoltaiką: gdzie zainstalować panele fotowoltaiczne (na dachu czy na ziemi)? Jakie są podstawowe warunki, przy których instalacja paneli fotowoltaicznych w domu lub w firmie staje się opłacalna? Jakie są dostępne możliwości na dofinansowanie i jakie są ulgi podatkowe, z których można skorzystać w ramach inwestycji na fotowoltaikę? Co mówią przepisy odnośnie rozliczenia nadmiaru energii ze słońca wysyłanej do sieci w przypadku domu jednorodzinnego i w przypadku firmy?

Artykuły i przedstawione informacje zostały przygotowane, aby pozwolić laikom i osobom z podstawową wiedzą na temat fotowoltaiki odpowiedzieć sobie na główne pytania związane z tą inwestycją.

W razie zapytań zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w celu sprawdzenia w ramach krótkiej rozmowy telefonicznej czy spełniają Państwo (jako dom lub jako firma) podstawowe warunki, aby inwestycja w fotowoltaikę stała się opłacalna.

Życzymy miłej lektury.

Fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za prąd z 3 332 zł rocznie do 144,62 zł rocznie przez 15 lat. Sprawdź, czy Twój dom lub Twoja firma spełnia warunki, aby instalacja fotowoltaiczna była opłacalna: Fotowoltaika

Spis treści:

Fotowoltaika dla firmy i dla domu - Podstawy Fotowoltaika dla firmy i dla domu - Opłacalność

Fotowoltaika dla firmy i dla domu – Opłacalność

Czy fotowoltaika się opłaca?

Fotowoltaika dla prosumenta – ustawa OZE: zasady rozliczania z siecią energetyczną i sposoby dofinansowania

Dofinansowanie dla domowych instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za prąd z 3 332 zł rocznie do 144,62 zł rocznie przez 15 lat. Sprawdź, czy Twój dom lub Twoja firma spełnia warunki, aby instalacja fotowoltaiczna była opłacalna: Fotowoltaika

Fotowoltaika dla firmy i dla domu - Montaż

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla domu

Sprawdź inne taryfy!

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę