Taryfy energii elektrycznej: A22

Taryfy energii elektrycznej: A22

Taryfa A22 przeznaczona jest dla największych odbiorców energii elektrycznej, w której cena różna dla dwóch stref czasowych w trakcie doby. Odbiorcy końcowi korzystający z taryfy A są dużymi firmami takimi jak stocznie, fabryki, kopalnie czy choćby całe strefy ekonomiczne. Ilość tego typu odbiorców jest nieduża jednak to oni zużywają znaczą część energii elektrycznej dostępnej w systemie elektroenergetycznym- nawet 20%. Taryfa A przeznaczona jest dla odbiorców, którym zależy pewności zasilania. Awarie na liniach wysokiego napięcia występują najrzadziej. Odbiorcy korzystający z taryf A często również dla zwiększenia bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej zasilani są rezerwowo z dwóch niezależnych linii wysokiego napięcia. Poniżej znajdziesz informacje dotyczące głównych cech tej taryfy energii elektrycznej, kiedy i jakim firmom się ona opłaca.

Spis treści:

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

Główne cechy taryfy A22

Co oznacza skrót A22?

  • “A” oznacza, że jest to taryfa przeznaczona dla największych firm zasilanych z sieci wysokiego napięcia (z takiej sieci zasilane są w Polsce największe firmy).
  • Pierwsza “2” oznacza, że jest to taryfa przeznaczona dla klientów, których moc umowna jest większa, niż 40 kilowatów (kW).
  • Druga “2” oznacza, że jest to taryfa dwustrefowa, czyli taka, w ramach której cena kilowatogodziny (kWh) zmienia się w zależności od tego, czy zużycie prądu ma miejsce w godzinach objętych strefą szczytu czy strefą poza szczytu. Dla mniejszych firm analogicznym rozwiązaniem jest taryfa B22, która również dzieli dobę na godziny szczytu i poza szczytem.

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

Podsumowując można więc powiedzieć, że taryfa A22 jest dwustrefową, dzielącą dobę na godziny szczytowe i poza szczytem taryfą dla firm o mocy umownej większej, niż 40 kW zasilanych z sieci wysokiego napięcia.

Taryfa A22 a taryfy A21, A23 i A24

siec_przesyl2Ponieważ wszystkie te taryfy są przeznaczone dla firm o mocy umownej powyżej 40kW, to główna różnica pomiędzy taryfą A22 a taryfami A21, A23 i A24 polega na liczbie stref rozliczeniowych, czyli liczbie różnych stawek za prąd w ciągu doby w zależności od pory zużycia energii elektrycznej.

W przypadku taryfy A22 są dwie strefy, w przeciwieństwie do jednostrefowej taryfy A21, trójstrefowej taryfy A23 i czterostrefowej taryfy A24.

W ramach taryfy A22 doba jest podzielona na godziny szczytu i godziny poza szczytem, podczas gdy w przypadku A23 doba jest podzielona na szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy i pozostałe godziny doby a w przypadku A24 na szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy, pozostałe godziny doby i godziny doliny obciążenia.

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

 

Dla jakich firm przeznaczona jest taryfa A22?

zalozenie pradu podlaczenie sie do sieci przylaczenieTaryfa A22 może być będzie korzystna dla firm, które wykonują (bądź są w stanie wykonywać) część czynności wykorzystujących energię elektryczną w godzinach wczesnego rana, późnego wieczora i nocnych. Dzięki taryfie A22, jeżeli zużycie prądu jest odpowiednio rozmieszczone w poszczególnych strefach, firma może zapłacić w sumie mniej (na przykład w porównaniu do najprostszej, całodobowej taryfy A21) za energię elektryczną.

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę