Taryfy energii elektrycznej: G12w

Taryfy energii elektrycznej: G12w

dom2Taryfa G12w jest rozwinięciem taryfy G12. Składa się z dwóch stref określonych w taryfie dystrybucyjnej jako dzień i noc. Wybierana najczęściej przez świadomych odbiorców energii elektrycznej, potrafiących dostosować codzienne domowe obowiązki do stref z tańszą energią elektryczną.

 

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

Spis treści:

Główne cechy taryfy G12w

Jak rozumieć skrót G12w?

  • “G” oznacza, że jest to taryfa dla Gospodarstw domowych
  • pierwsza “1-ka” oznacza limit mocy umownej, której wartość nie przekracza 40 kilowatów (kW).
  • “2-ka” oznacza z kolei, że jest to taryfa z rozliczeniem dwustrefowym często nazywana taryfą dzień/noc, w ramach której cena kilowatogodziny (kWh) jest różna w ciągu doby dla określonych godzin. Godziny stref zależą od pory roku. Latem strefa dzienna to godziny między 6.00 a 15.00 oraz między 17.00 a 22.00 pozostałe godziny zaliczane są do strefy nocnej.
  • “W” oznacza, że jest to taryfa weekendowa– ceny z drugiej strefy obowiązują w soboty i niedziele oraz w dni ustawowo wolne.

Dla świadomych odbiorców energii elektrycznej potrafiących przystosować codzienne czynności do korzystania z tańszego prądu w strefie nocnej taryfa G12w może przynieść znaczne oszczędności na rachunku za prąd.

Różnice pomiędzy G12w a G11 i G12

Różnica G12w a G11

Taryfa G12w charakteryzuje się tym, że posiada dwie strefy rozliczeniowe. W przeciwieństwie do taryfy G11, w której cena za energię elektryczną jest stała w ciągu doby, w taryfie G12w cena energii jest różna w zależności od strefy, w trakcie której korzystamy z prądu. Cena energii elektrycznej w strefie dziennej taryfy G12w jest wyższa niż cena energii w taryfie G11. Oszczędności jakie można uzyskać korzystając z taryfy G12w wynikają ze znacznie mniejszej ceny energii elektrycznej w strefie nocnej.

Różnica G12 a G12w 

Taryfy te są do siebie bardzo zbliżone ponieważ obie posiadają dwie strefy. Taryfa G12w jest rozwinięciem taryfy G12 gdyż strefa tzw. nocna obowiązuje również w soboty i niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Uwagę należy zwrócić na ceny energii elektrycznej w strefach. W taryfie G12w cena w strefie dziennej będzie wyższa niż w taryfie G12, analogicznie cena w strefie nocnej będzie niższa. Oszczędności na rachunkach należy szukać przenosząc zużycie energii elektrycznej do strefy nocnej.

Chcesz płacić mniej za za prąd? Prześlij nam swój rachunek za energię elektryczną na adres: [email protected] przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę