Taryfy energii elektrycznej: G12

Taryfy energii elektrycznej: G12

domekTaryfa G12 jest taryfą dwustrefową, dzielącą dobę na dwie strefy, tańszą (w nocy) i droższą (w dzień). Taryfa ta może być więc opłacalna dla domów, które zużywają (bądź są w stanie zużywać) znaczną część energii (szacunkowo co najmniej 25%-40% całkowitego dobowego zużycia energii elektrycznej) w czasie obowiązywania tańszej strefy.

 

Zapraszamy do kontaktu na adres: [email protected]

Spis treści:

Główne cechy taryfy G12

Jak rozumieć skrót G12?

  • “G” oznacza, że jest to taryfa dla Gospodarstw domowych
  • pierwsza “1-ka” oznacza limit mocy umownej, której wartość nie przekracza 40 kilowatów (kW).
  • “2-ka” oznacza z kolei, że jest to taryfa z rozliczeniem dwustrefowym często nazywana taryfą dzień/noc, w ramach której cena kilowatogodziny (kWh) jest różna w ciągu doby dla określonych godzin. Godziny stref zależą od pory roku. Latem strefa dzienna to godziny między 6.00 a 15.00 oraz między 17.00 a 22.00 pozostałe godziny zaliczane są do strefy nocnej.

Dla świadomych odbiorców energii elektrycznej potrafiących przystosować codzienne czynności do korzystania z tańszego prądu w strefie nocnej taryfa G12 może przynieść znaczne oszczędności na rachunku za prąd.

Różnice pomiędzy G12 a G11 i G12w

Różnica G12 a G11

Taryfa G12 charakteryzuje się tym, że posiada dwie strefy rozliczeniowe. W przeciwieństwie do taryfy G11, w której cena za energię elektryczną jest stała w ciągu doby  w taryfie G12 występują dwie różne ceny w zależności od strefy. Cena energii elektrycznej w strefie dziennej taryfy G12 jest wyższa niż cena energii w taryfie G11. Oszczędności jakie można uzyskać korzystając z taryfy G12, wynikają ze znacznie mniejszej ceny energii elektrycznej w strefie nocnej.

Różnica G12 a G12w

Taryfy te są do siebie bardzo zbliżone ponieważ obie posiadają dwie strefy. Taryfa G12w jest rozwinięciem taryfy G12 gdyż strefa tzw. nocna obowiązuje również w soboty i niedzielę oraz dni ustawowo wolne od pracy. Uwagę należy zwrócić na ceny energii elektrycznej w strefach. W taryfie G12w cena w strefie dziennej będzie wyższa niż w taryfie G12, analogicznie cena w strefie nocnej będzie niższa.

Chcesz płacić mniej za za prąd? Prześlij nam swój rachunek za energię elektryczną na adres: [email protected] przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę