Dla kogo taryfa C21?

Dla kogo taryfa C21?

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

magazyn Dla kogo taryfa C21?

Poniżej dowiesz się, dla kogo jest odpowiednia taryfa C21, komu się ona opłaca i kiedy warto ją wybrać.

Dla kogo jest taryfa C21?

Taryfa C21 jest taryfą całodobową, przeznaczoną dla firm o mocy umownejpowyżej 40 kilowatów (kW) i przyłączonych do sieci niskiego napięcia. Oznacza to, że jest to taryfa przeznaczona dla średnich i dużych polskich firm.

Jaka jest Twoja moc umowna? Możesz to sprawdzić na każdej swojej fakturze za energię elektryczną. Dla mniejszych firm, których moc umowna nie przekracza 40kW, odpowiednikiem jednostrefowej taryfy jest taryfa C11.

Kiedy warto wybrać taryfę C21?

Charakterystyką taryfy C21 jest jednostrefowe rozliczenie: przez całą dobę obowiązuje tylko jedna stawka za prąd, niezależnie od godziny. Dlatego mówi się, że jest to taryfa całodobowa.

Przeciwieństwem są taryfy z większą liczbą stref, czyli na przykład taryfy dwustrefowe, takie jak C22a (w przypadku której mamy niższą cenę za kilowatogodzinę (kWh), czyli za zużycie prądu w godzinach poza szczytem i wyższą cenę za zużycie prądu w godzinach szczytu) bądź taryfa trójstrefowa taka, jak C23(która dzieli dobę na szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy i pozostałe godziny doby). Takie taryfy są korzystne dla firm, które na przykład pracują dużo w nocy (na przykład piekarnie lub sklepy całodobowe)

Taryfa C21 jest znacznie prostsza w użyciu, niż taryfy o większej liczbie stref czasowych. Jednocześnie jednak, ponieważ przez całą dobę obowiązuje tylko jedna cena prądu, to nie ma możliwości przeniesienia przynajmniej części zużycia prądu na godziny “tańsze”.

Taryfa C21 jest dlatego najbardziej odpowiednia dla firm, które:

  • Mają nieregularne zużycie prądu i trudno określić, w jakich godzinach to zużycie jest znaczne, bądź
  • prowadzą działalność głównie w ciągu dnia (czyli w szczycie) i nie są w stanie przenieść części działalności i zużycia energii elektrycznej na godziny poza szczytem (czyli na przykład na rano, wieczór lub noc).

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę