Taryfa C12a godziny

Taryfa C12a godziny

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

praca w domu

Taryfa C12a jest dwustrefową taryfą energii elektrycznej dla małych i średnich firm.

Poniżej znajdziesz informacje dotyczące godzin szczytu i poza szczytem u dostawców prądu, w tym firm ENEAENERGAPGERWEoraz TAURON. Pozwoli Ci to podjąć odpowiednią decyzję co do tego, jaką wybrać taryfę energii elektrycznej.

Godziny taryfy C12a

Taryfa C12a godziny

Taryfa C12a dzieli dobę na godziny szczytu i poza szczytem – w tej pierwszej, szczytowej strefie stawka za kilowatogodzinę (kWh) jest wyższa, natomiast w tej drugiej strefie stawka jest niższa. O godzinach poszczególnych stref decydują dostawcy prądu. Najczęściej szczyt ma miejsce w godzinach 08:00 – 11:00 oraz w lecie w godzinach 20:00 – 21:00 a w zimie w godzinach 17:00-21:00, w pozostałych godzinach doby mamy natomiast godziny pozaszczytowe.

Dla kogo jest taryfa C12a? W skrócie rzecz ujmując jest to taryfa odpowiednia dla firm, które są w stanie tak zaplanować swoją działalność, aby znaczna część zużycia energii elektrycznej miała miejsce w godzinach poza szczytem.

Dowiedz się, w jakich godzinach obowiązują strefy szczytowa i pozaszczytowa w ofercie firm ENEAENERGAPGERWE oraz TAURON!

Taryfa C12a czy inna taryfa?

Taryfa C12a czy inna taryfa?

Dla małych i średnich firm, to jest takich, które są przyłączone do sieci niskiego napięcia istnieją również inne taryfy. Wszystko zależy tak naprawdę od sposobu pracy naszej firmy oraz od pożądanej liczby stref.

Z taryf dwustrefowych poza taryfą C12a mamy również do wyboru dwustrefową taryfę C12b, tańszą, niż C12a z uwagi na to, że tańsza strefa obowiązuje przeważnie jedynie w godzinach nocnych (22:00 – 06:00) i południowych (na przykład 13:00 – 15:00).

Dla firm, które większość zużycia prądu odnotowują w godzinach dziennych, bądź które nie są w stanie odpowiednio zaplanować i rozłożyć swojego zużycia energii jest również najpopularniejsza taryfa dla firm C11.

Przeczytaj również o różnicach między taryfami C12a a C11.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę