Taryfa C12a cennik TAURON

Taryfa C12a cennik TAURON

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

W poniższym tekście dowiesz się, jaka jest cena za kilowatogodzinę (kWh) taryfy dla firm C12a w ofercie firmyTAURON oraz przeczytasz o tym, jak płacić niższe rachunki za energię elektryczną.

Główne cechy taryfy C12a

Dla kogo jest najbardziej odpowiednia taryfa C12a? Ogólnie rzecz biorąc, jest to taryfa energii elektrycznej przeznaczona dla małych i średnich firm o mocy umownej mniejszej, niż 40 kilowatów (kW). W porównaniu do taryfy C11 różnica polega na tym, że jest to taryfa dwustrefowa, która dzieli dobę na godziny szczytu i poza szczytem – istotnie, inna będzie cena za kWh w zależności od tego, czy zużycie energii będzie miało miejsce w godzinach szczytu (przykładowo, w okresie letnim są to godziny 08:00 – 11:00 i 17:00 – 21:00), czy poza szczytem (podobnie, w okresie zimowym są to godziny 11:00 – 17:00 i 21:00 – 08:00).

Dobrze jest potwierdzić z firmą TAURON godziny, w których obowiązują poszczególne strefy czasowe (mogą się one zmieniać wraz z porą roku). Godziny te można też sprawdzić w aktualnej taryfie dystrybucyjnej TAURONu.

Czy wiesz, że taryfa C12a jest również dwustrefową taryfą prądu budowlanego, czyli taryfą dla klientów indywidualnych, którzy budują dom, garaż, lub innego rodzaju nieruchomość?

Jaka jest oferta cenowa TAURONu dla taryfy C12a?

Przeczytaj, jaka jest cena taryfy C12a w ofercie firmy TAURON.

Jak płacić niższe rachunki za energię elektryczną?

Od kiedy polski rynek energii elektrycznej został zliberalizowany w 2007 roku, ceny prądu dla firm nie są już zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki (URE zatwierdza jedynie taryfy dla gospodarstw domowych, czyli takie taryfy, jak G11 czy G12w) – często jest tak, że nowi sprzedawcy prądu, aby przyciągnąć klientów firmowych atrakcyjnymi cenami, oferują niższe ceny energii elektrycznej, niż TAURON.

W związku z tym dobrym sposobem na płacenie mniejszych rachunków za prąd jest zmiana sprzedawcy prądu na jednego z tańszych sprzedawców.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę