Axpo

Axpo

Ocena
4.9
Oceny
Cena
Jakość
Bezpieczeństwo
Serwis

Działalność Axpo w Polsce opiera się przede wszystkim na długoterminowych umowach na zakup energii i gwarancjach pochodzenia oraz zielonych certyfikatach. Firma rozwija też działalność w zakresie sprzedaży energii i gazu odbiorcom końcowym.

Skontaktuj się z nami !

Multistep form

VR-DB Axpo

  • Porównaj Twoją obecną ofertę zakupu energii z aktualnymi, najbardziej konkurencyjnymi warunkami na rynku.
  • Porozmawiaj z doradcą o najwcześniejszym możliwym terminie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
  • Płać taniej za energię elektryczną.

Klikając dalej ;

Zgadzam się na przetwarzanie przez Dobry Prąd Technologies sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu obsługi zapytania i przedstawienia mi oferty.

Zapoznałam/em się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

Profil firmy Axpo Polska

photovoltaic-system-2742302_960_720-1-300x192 Axpo

Axpo Polska Sp. z o.o. jest częścią szwajcarskiej Grupy Axpo, działającej na rynku już od 1914 roku. W Polsce obecna jest od roku 2001 i należy do największych niezależnych odbiorców energii oraz świadectw pochodzenia. W 2016 roku portfel umów firmy objął całkowitą zainstalowaną moc wynoszącą ponad 900 MW. Wśród klientów Axpo Polska znajdują się zarówno duże koncerny, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. W ciągu pierwszych trzech lat obecności na rynku MŚP firma znalazła 10 tysięcy odbiorców z tego sektora. Globalnie Grupa Axpo działa na blisko 40 rynkach. W Europie zainstalowana przez grupę moc wynosi łącznie 8000 MW, z czego połowa pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Działania Axpo oparte są o współpracę z lokalnymi specjalistami. Wśród głównych kompetencji firmy wymienić należy zarządzanie ryzykiem, handel hurtowy energią, gazem naturalnym, LNG, biomasą, certyfikatami CO2, świadectwami pochodzenia energii i innymi produktami energetycznymi. Oferta Axpo Polska skierowana jest do sektora MŚP, klientów przemysłowych oraz producentów energii. Działalność Axpo w Polsce opiera się przede wszystkim na długoterminowych umowach na zakup energii i gwarancjach pochodzenia oraz zielonych certyfikatach. Firma rozwija też działalność w zakresie sprzedaży energii i gazu odbiorcom końcowym.

Małe i średnie przedsiębiorstwa

Dla sektora MŚP Axpo Polska przygotowała plany dostaw energii elektrycznej, w tym także pochodzącej z odnawialnych źródeł, oraz gazu.piekarnia Axpo

Energia elektryczna Dzięki elastycznemu podejściu i wieloletniemu, globalnemu, doświadczeniu firma jest w stanie dostarczyć energię dla przedsiębiorstw różnej wielkości. Szeroki zakres produktów oferowanych przez Axpo powinien spełnić oczekiwania każdego odbiorcy. Firma stawia na transparentność zasad i partnerskie relacje oraz działania lokalne. Gwarancją jakości są szwajcarskie korzenie spółki. Zmiana dostawcy dla klientów w taryfach Cxx nie wymaga wymian ani modernizacji liczników i urządzeń pomiarowych, a jakość dostaw energii nie zmienia się. Dla klientów w taryfach Bxx przewidziano wsparcie w modernizacji układów pomiarowych zgodnie z wymaganiami Operatorów Systemów Dystrybucyjnych.

Gaz Klienci spółki z sektora MŚP mają możliwość zakupu gazu w korzystnej cenie i przy zachowaniu wysokich standardów obsługi. Bezpłatna usługa kontroli parametrów dystrybucyjnych pozwala dodatkowo obniżyć koszty gazu. Axpo zajmuje się także realizacją procesów zmiany sprzedawcy, na bieżąco monitorując przebieg działań i informując klienta o postępach.

tube-577581__340-300x200 Axpo

Zielona energia i panele fotowoltaiczne Axpo daje swoim klientom możliwość korzystania z energii elektrycznej pochodzącej w 100% z odnawialnych źródeł. Klienci, którzy zdecydują się na to rozwiązanie otrzymują gwarancję pochodzenia energii ze źródeł odnawialnych – wiatru, wody, słońca i biomasy. Gwarancje pochodzenia wydawane są na odpowiednie jednostki energii zużytej przez klienta, przy zachowaniu spójności z zapisami umowy na dostawę energii, regulowanej przez Urząd Regulacji Energetyki. Kolejną usługą spółki związaną z odnawialnymi źródłami energii jest montaż instalacji fotowoltaicznych. Oferta dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb klienta, a spółka zajmuje się kompleksowo instalacją oraz dopełnieniem wszelkich formalności.

Audyt Firma oferuje audyty energetyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Proces obejmuje analizę gospodarki energetycznej, oszacowanie nakładów inwestycyjnych i oszczędności, a na koniec wdrożenie zaleceń z audytu.

Pomagamy zmienić dostawcę energii elektrycznej dla taryf G11 i G12, G12w (spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe), C11, C12a, C12b, C12w, C21, C22a, C22b, C23, B21, B22, B23 z obecnego dostawcy energii elektrycznej na AXPO.

Klienci przemysłowi

Oferta spółki Axpo Polska dla odbiorców przemysłowych obejmuje dostawy energii elektrycznej, w tym również pochodzącej ze źródeł odnawialnych, dostawy gazu oraz zarządzanie portfelem.magazyn Axpo

Energia elektryczna Szeroki wachlarz produktów i usług Axpo pozwala na optymalne pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną i dopasowanie oferty do konkretnych potrzeb każdego klienta. Firma zapewnia kompleksową dostawę energii w oparciu o kontrakty full supply. Usługi spółki w zakresie energii elektrycznej obejmują między innymi zarządzanie portfelem, zabezpieczenie cen i zarządzanie ryzykiem czy przygotowanie raportów rynkowych.

Zielona energia Podobnie, jak w przypadku sektora MŚP, również odbiorcy przemysłowi mogą skorzystać z gwarancji zastosowania odnawialnych źródeł energii. Klienci, którzy wybiorą to rozwiązanie otrzymują raporty korzystania z odnawialnych źródeł energii wg. standardów Greenhouse Gas Protocol oraz Global Reporting Iniciative. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii wpływa na redukcję emisji CO2 w II zakresie emisji i zwiększenie zakresu działań CSR.

Gaz Axpo oferuje kompleksowe dostawy gazu w oparciu o kontrakty full supply. Struktury dopasowane są do indywidualnych potrzeb poszczególnych klientów. Wśród usług w zakresie gazu naturalnego Axpo znajdują się między innymi zarządzanie portfelem, zabezpieczenie ceny i zarządzanie ryzykiem oraz dostęp do wiodących, międzynarodowych platform handlu energią.

Zarządzanie portfelem Łącząc obecność na rynku lokalnym, zabezpieczanie ryzyka oraz wszechstronną strategię Axpo Polska oferuje zarządzanie portfelem dla klientów przemysłowych. Umożliwia to obniżenie kosztów energii i lepszą kontrolę ryzyka poprzez kompleksowe zarządzanie ryzykiem i sprawozdawczość, a także przez wykorzystanie możliwości na różnych rynkach. Klienci powierzający zarządzanie portfelem spółce otrzymują jeden punkt kontaktu na potrzeby zarządzania portfelem wraz z dostępem do lokalnej wiedzy. Metodologia, ocena ryzyka i sprawozdawczość dla całego portfela jest spójna. Ekonomia skali pozwala na zwiększenie zysków przy jednoczesnym obniżeniu kosztów.

Axpo: opinie

ludzik AxpoOgólnie klienci chwalą sobie współpracę z Axpo. Wielu klientów zwraca uwagę na przejrzyste zasady, elastyczność oferty oraz wyraźne oszczędności. Grupa Axpo często wyróżniana jest także nagrodami branżowymi, między innymi pierwszą nagrodą w kategorii „Top Energy Trader” w konkursie organizowanym przez Grupę Media BizPoland Magazine, Europa Property i Patroleum Club Magazine oraz wyróżnieniem Western Energy dla „najbardziej zaufanej firmy obrotu energią w Polsce”.

Skontaktuj się z nami !

Multistep form

VR-DB Axpo

  • Porównaj Twoją obecną ofertę zakupu energii z aktualnymi, najbardziej konkurencyjnymi warunkami na rynku.
  • Porozmawiaj z doradcą o najwcześniejszym możliwym terminie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
  • Płać taniej za energię elektryczną.

Klikając dalej ;

Zgadzam się na przetwarzanie przez Dobry Prąd Technologies sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu obsługi zapytania i przedstawienia mi oferty.

Zapoznałam/em się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę