Opłaty za sprzedaż prądu

Opłaty za sprzedaż prądu

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Rachunki za prąd składają się z dwóch kluczowych rodzajów: z opłat należnych za dostawę prądu (za którą odpowiedzialni są dostawcy prądu) oraz z opłat należnych za obrót, czyli za sprzedaż prądu (którą zajmują się sprzedawcy prądu). Taki podział wynika ze zmian w polskim prawie, jakie weszły w życie w 2007 roku, kiedy to zostały rozdzielone czynności sprzedaży i dostawy prądu.

Poniżej dowiesz się, jakie są składniki opłat za obrót prądem oraz znajdziesz praktyczne porady co do tego, jak płacić mniejsze rachunki za prąd.

Jakie są opłaty za obrót energią elektryczną?

Jakie są opłaty za zakup energii elektrycznej?

Do głównych opłat za sprzedaż prądu należą:

Jeżeli zmieniamy sprzedawcę na nowego sprzedawcę, to do powyższych opłat może (choć zdarza się to dosyć rzadko) zostać doliczona również:

Jak płacić niższe rachunki za prąd?

Jak płacić niższe rachunki za prąd?

Płacisz zbyt wysokie rachunki za energię elektryczną? O ile nie ma możliwości zmiany dostawcy prądu (który wyznacza wysokość opłat dystrybucyjnych) to można zmienić swojego sprzedawcę prądu i w ten sposób mniej płacić za zakup prądu. Na rynku działa wielu sprzedawców, którzy oferują często znacznie niższe ceny, niż takie firmy, jak ENEAENERGAPGERWE czy też TAURON.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę