Zmiana sprzedawcy prądu – opinie

Zmiana sprzedawcy prądu – opinie

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

person Zmiana sprzedawcy prądu - opinie

Wprowadzenie w 2007 r. możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej wpłynęło pozytywnie na konkurencyjność na rynku energii, co przyniosło również korzyści dla wszystkich odbiorców w Polsce. Wielu z nich, dzięki zmianie sprzedawcy, płaci obecnie niższe rachunki za prąd. Oczywiście proces zmiany nie jest całkowicie pozbawiony wad, które odstraszają sporą część odbiorców przed podjęciem tego kroku. W tym artykule postaramy się podsumować opinie Polaków na temat tego procesu.

Popularność zmian sprzedawcy prądu w Polsce

Na początku warto wspomnieć, że zmiana sprzedawcy prądu cieszy się coraz większą popularnością – z każdym rokiem rośnie liczba odbiorców którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Według danych URE, do końca 2015 r. na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 391 351 odbiorców z grup taryfowych G, czyli mieszkańców bloku lub gospodarstwa domowego. W przypadku grup taryfowych A, B i C, czyli firm o różnym zapotrzebowaniu na energię elektryczną , na zmianę sprzedawcy zdecydowało się 158 596 odbiorców. Świadczy to o atrakcyjności takiej możliwości, a także o chęci oszczędzania pieniędzy wydawanych na prąd przez Polaków.

Czy rzeczywiście warto?

W tej kwestii opinie są podzielone, a w głównej mierze zależy to od poziomu oszczędności jakie można osiągnąć po zmianie sprzedawcy. W przypadku gospodarstw domowych, rachunki mogą zostać obniżone o kilkadziesiąt złotych rocznie, a znalezienie opłacalnego sprzedawcy może okazać się czasochłonne. Niektórych zniechęca również perspektywa otrzymywania dwóch faktur za prąd, zamiast jednej, choć większość nie zdaje sobie sprawy, że istnieje możliwość podpisania umowy kompleksowej z nowym sprzedawcą (szczegóły znajdziesz tutaj).

Dodatkowo, wielu odbiorców boi się, że zostaną oszukani przez nowych sprzedawców, przez co efekty takiej zmiany okażą się zupełnie przeciwne do zamierzonych. Faktycznie, obecne są doniesienia o nieuczciwych praktykach niektórych sprzedawców. Należą do nich najczęściej różne metody ukrywania części kosztów w ofercie sprzedaży prądu. Z pozoru ich oferta może wydawać się opłacalna, ale po uwzględnieniu dodatkowych kosztów, może okazać się, że rachunek za prąd stanie się nawet wyższy. Wszystkie te obawy wpływają negatywnie na opinie odbiorców, szczególnie tych, którzy czują się oszukani przez nowych sprzedawców.

Niemniej jednak, istnieje również wiele pozytywnych opinii na temat zmiany sprzedawcy prądu, szczególnie wśród odbiorców pobierających dużą ilość energii elektrycznej. Duże firmy mogą płacić za energię elektryczną nawet o 30% mniej po takiej zmianie. Kluczowy w tym wypadku jest wybór odpowiedniej oferty i taryfy. Oprócz tego, proces zmiany sprzedawcy jest dość prosty i nie trwa długo, a większość formalności może dopełnić za nas nowy sprzedawca. W związku z tym, pomimo licznych obaw, możliwość zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest zawsze godna rozważenia.

Na co zwracać uwagę przy zmianie sprzedawcy prądu?

Negatywne opinie klientów o zmianie sprzedawcy energii elektrycznej są często spowodowane brakiem wystarczającej wiedzy lub podjęciem zbyt pochopnej decyzji dotyczącej takiej zmiany. Odbiorcy powinni przede wszystkim wnikliwie czytać umowy sprzedaży energii i dokładnie analizować nowe oferty. Nie powinni przy tym ulegać presji akwizytorów i działać w pośpiechu. W umowach należy zwrócić szczególną uwagę na dodatkowe opłaty, np. opłatę handlową, która może przesądzić o opłacalności takiego rozwiązania. W takim wypadku można także posłużyć się kalkulatorem cenowym, który można znaleźć na stronie internetowej URE i który pomoże porównać różne oferty. Ponadto ważny jest również czas trwania umowy. Bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się możliwość szybszego rozwiązania umowy bez dodatkowych kar finansowych w przypadku pojawienia się innej, lepszej oferty sprzedaży prądu.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres: [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za energię elektryczną. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę