Cennik taryfy G12

Cennik taryfy G12

Taryfa G12 jest dwustrefową taryfą prądu dla gospodarstw domowych. Poniżej zamieszczamy informacje na temat ceny za kilowatogodzinę (kWh)oraz innych opłat zawartych w cennikach sprzedawców prądu. Informacje te pozwolą Ci wybrać tańszą ofertę prądu dla Twojego domu.

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Cenniki taryfy G12

Dla kogo jest taryfa G12? Jest to dwustrefowa taryfa dla domu, w przypadku której w ciągu doby są dwie stawki za kWh, w zależności od tego, w której strefie czasowej ma miejsce zużycie prądu: niższa w godzinach nocnych i południowych, wyższa w godzinach dziennych. O taryfie G12 czasem mówi się, że jest to taryfa “nocna”. Jest ona przeciwieństwem “całodobowej” taryfy G11, w ramach której przez całą dobę obowiązuje tylko jedna cena za kWh.

Godziny, w których obowiązują poszczególne strefy czasowe mogą zmieniać się wraz z miesiącem bądź z porą roku – przykładowo, strefa tańsza może obowiązywać w innych godzinach w lecie i w innych godzinach w zimie.

Taryfa G12 jest oferowana przez znakomitą większość sprzedawców prądu w Polsce – wielu sprzedawców proponuje znacznie niższe ceny za kWh, niż sprzedawcy tacy, jak ENEAENERGAPGERWE lub TAURON. Warto przypomnieć, że od 2007 roku można dowolnie zmieniać sprzedawcę prądu i wybierać dowolną ofertę tańszego prądu oferty spośród ofert dostępnych w naszej miejscowości.

Czy warto wybrać taryfę jednostrefową, czy taryfę dwustrefową? Która taryfa się bardziej opłaca dla Ciebie? Zależy to od godzin, w których używasz swoich energochłonnych urządzeń typu AGD.

Poznaj cenniki taryfy G12 w ofercie firm ENEAENERGAPGERWE oraz TAURON!

Jak wybrać tańszą ofertę taryfy G12?

Jeżeli chcesz płacić niższe rachunki za prąd to nalezy  porównać cenniki sprzedawców energii elektrycznej. Kiedy porównujemy oferty i cenniki trzeba zwracać uwagę na:

  1. koszt energii czynnej, czyli koszt zużycia energii elektrycznej. Należy zawsze porównywać ceny netto z cenami netto i ceny brutto (czyli z 23-procentowym podatkiem VAT) z cenami brutto.
  2. inne opłaty pobierane przez sprzedawcę (nie przez dostawcę prądu – przeczytaj, czym różni się sprzedaż prądu od dostawy prądu) – sprzedawcy przeważnie pobierają dodatkowo opłatę handlową, która pokrywa koszt wysyłania rachunków co okres rozliczeniowy.
  3. Jakość kontaktu ze sprzedawcą, czyli na przykład jak łatwo dodzwonić się na jego infolinię, bądź jako szybko odpowiada na emaile lub listy.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę