Co to jest kilowatogodzina (kWh)?

Co to jest kilowatogodzina (kWh)?

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Artykuł wyjaśnia, czym jest kilowatogodzina (1 kWh).

ilustracja-kawa-kWh Co to jest kilowatogodzina (kWh)?

Co to jest 1 Kilowatogodzina ?

Kilowatogodzina to jednostka pomiarowa energii elektrycznej. Taki pomiar jest używany przez firmy aby obliczyć zużycie prądu przez użytkowników końcowych. Jednostka pomiarowa wskazuje na zużycie energii w ciągu 1 godziny przez urządzenie działające z mocą 1 kW*.

Przykład aby lepiej zrozumieć:

Określenie kWh może się okazać nieco abstrakcyjne i trudne do zrozumienia. Dlatego proponujemy zapoznać się z tym pojęciem kWh poprzez prosty przykład. Weźmy najprostszy piec elektryczny, średniego rozmiaru. Piec elektryczny działa z mocą 1,4 kW. To znaczy, że aby grzał, piec musi być podłączony do sieci, która gwarantuje nieprzerwanie przepływ prądu o wysokości 1,4 kW. Przypuśćmy, że zaprosiłeś przyjaciół na kolację i chcesz upiec ciasto na deser. Piec grzeje przez 1 godzinę, a zatem można łatwo obliczyć energię którą się zużywa w ciągu tej godziny:

1,4 kW (moc) x 1 godz. (czas) = 1,4 kWh

Całkowita ilość energii elektrycznej zużytej aby upiec ciasto jest więc iloczynem mocy na której działa urządzenie pomnożonej przez czas działania urządzenia elektrycznego.

* Moc umowna stanowi podstawową charakterystykę dostawy prądu. Jest to ilość energii która jest dostarczana w danej jednostce czasu:
Moc = E / t
P = Moc w Watach (W), E = Energia w dżulach (J) i t = czas w sekundach (s)

Czy wiesz że…
Mierzy się zużycie prądu w kilowatogodzinach (kWh). Jest to prosty sposób aby wyrazić energię mierzoną w dżulach (J), która jest znacznie mniejszą jednostką:
1 kilowatogodzina to 3 600 000 Dżuli (1 kWh = 3 600 000 J).

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę