Taryfa G12 cennik INNOGY

Taryfa G12 cennik INNOGY

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Ile kosztuje taryfa G12 w ofercie RWE? Dowiedz się, jaka jest cena za kilowatogodzinę (kWh) oraz jakie są inne opłaty pobierane przez tego sprzedawcę prądu. Poniżej przeczytasz również o głównych charakterystykach tej dwustrefowej taryfy energii elektrycznej dla domu.

Taryfa G12 – główne informacje

Taryfa G12 jest taryfą dla gospodarstw domowych o dwustrefowym rozliczeniu: w ciągu doby obowiązują dwie stawki za kWh, niższa cena w nocy i wyższa cena w dzień (dlatego taryfa G12 jest czasem określana mianem taryfy “nocnej” – bo w jej przypadku najbardziej opłaca się korzystać z prądu w godzinach nocnych).

RWE jest natomiast sprzedawcą prądu powiązanym z firmą RWE Stoen Operator, dostawcą prądu na terenie Warszawy.

Dowiedz się, jakie dokładnie godziny są objęte poszczególnymi strefami czasowymi.

Taryfa G12 jest bardziej skomplikowana w użyciu, niż taryfa G11 – różnica między taryfami G12 i G11 polega na tym, że w przypadku G11 obowiązuje tylko jedna stawka za prąd przez całą dobę.

Jeżeli budujesz dom to odpowiednia dla Ciebie jest taryfa budowlana – istnieją dwa główne rodzaje dwustrefowych taryf prądu budowlanego, C12a i C12b.

Taryfa G12 – cennik sprzedawcy RWE

Poznaj cennik RWE dla taryfy G12. Dowiesz się, jakie są ceny za energię czynną oraz inne opłaty pobierane przez tę firmę.

Jak mniej płacić za prąd w taryfie G12?

Od 2007 roku, od kiedy jest możliwa zmiana sprzedawcy prądu, pojawiło sie wielu nowych sprzedawców. Wielu takich nowych sprzedawców energii elektrycznej oferuje znacznie niższe ceny, niż RWE (czy inne firmy powiązane z dostawcami prądu, takie, jak ENEA, ENERGA, PGE i TAURON).

W związku z tym posobem na to, aby mniej płacić za prąd jest zmiana swojego sprzedawcy prądu na tańszego. Taka zmiana, aby skutecznie obniżała nasze wydatki na energię, wymaga porównania ceny taryfy G12 u RWE z ceną zawartą w cennikach innych sprzedawców prądu.

Przeczytaj też nasze porady dotyczące tego, jak oszczędzać prąd w swoim domu.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę