Oszukać licznik energii elektrycznej: czy to się opłaca?

Oszukać licznik energii elektrycznej: czy to się opłaca?

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

licznik-indukcyjny Oszukać licznik energii elektrycznej: czy to się opłaca?

Istnieją różne sposoby oszukania licznika energii elektrycznej, zwalniając go lub całkowicie zatrzymując. Obecny artykuł próbuje odpowiedzieć na pytanie: czy warto oszukać licznik energii elektrycznej? Sprawdź również ogólne informacje o licznikach energii elektrycznej.

Na internecie są udostępnione do wiedzy publiczne,j rady jak zwolnić licznik energii elektrycznej lub jak go całkowicie zatrzymać. Nowe liczniki elektroniczne i inteligentne pozwalają dostawcy łatwo zidentyfikować próby oszukania licznika zdalnie. Dla tego próby oszukania liczników energii elektrycznej są zauważane najczęściej przy starszych licznikach energii elektrycznych. Odradzamy próbować oszukać licznik energii elektrycznej. Nie tylko dlatego że jest to nielegalne i karalne (grozi pozbawieniem wolności), ale również dlatego że jest to mało skuteczna i ryzykowna metoda oszczędzania.

Oszukanie licznika energii elektrycznej grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności

Oszukanie licznika energii elektrycznej jest według polskiego prawa traktowane jako kradzież, a osoba która oszukuje (lub próbuje oszukać) jest traktowana przez prawo jako złodziej. Według przepisów jest to przestępstwo karalne do 5 lat więzienia. Co roku w Polsce tysięce osób są sądzone i skazane za kradzież prądu lub za próbę zwolnienia lub zatrzymania licznika. W samej Warszawie co roku sądzono i skazano ponad 100 osób za kradzież prądu. Każdy dostawca posiada bezpośrednią infolinię, na którą są anonimowo zgłaszane setki przypadków kradzieży prądu rocznie. Naruszenie licznika jest łatwe do zauważenia w przypadku kontroli licznika przez dostawce. Naruszenie licznika lub próba demontowania budowy licznika przez osoby nieupoważnione przez dostawce, jest zabroniona.

Oszukać licznik energii elektrycznej: nieskuteczny sposób obniżania rachunków za prąd

zarowka-pieniadze Oszukać licznik energii elektrycznej: czy to się opłaca?

Oprócz ryzyka utraty wolności, oszukanie licznika często okazuje się nieskuteczne. W przypadku licznika indukcyjnego, naruszenie tarczy indukcyjnej aby zwolnić lub zatrzymać proces naliczania zużytych kWh skutkuje przyszpieszeniem tarczy. W ten sposób odbiorca może się znaleźć w sytuacji, w której tarcza za szybko się kręci, a licznik za dużo nalicza kWh skutkując jeszcze wyższą fakturą, za którą odbiorca będzie musiał zapłacić. Aby naprawić licznik będzie musiał zgłosić awarię dostawcowy, który jest właścicielem sieci energetycznej i liczników. W przypadku awarii dostawca odda licznik do dokładnej kontroli, w trakcie której zostanie zauważona próba kradzieży/ naruszanie licznika.

Oszukanie licznika wiąże się z zagrożeniem zdrowia i życia własnego i otoczenia

Próby oszukania licznika często są wykonane w sposób amatorski i niebezpieczny. W przypadku podłączenie się do sieci sąsiada lub naruszeniu instalacji energetycznej cała instalacja energetyczna staje się niebezpieczna dla zdrowia i życia mieszkańców.

Wysoki koszt społeczny oszukania licznika energii elektrycznej

Mogłoby się wydawać, że za niezapłacony prąd w wyniku kradzieży, zapłaci dostawca. Jednak w przypadku podłączenia się do sieci sąsiada, zapłaci za naszą fakture sąsiad. Straty dostawców spowodowane kradzieżą prądu, skutkują wyższymi cenami prądu, za które płacą wszyscy odbiorcy w Polsce. Kradnąc prąd zmuszamy więc innych odbiorców do zapłacenia za naszą fakturę energii elektrycznej.

Nasza rada

ludzik Oszukać licznik energii elektrycznej: czy to się opłaca?

W przypadku problemów z zapłatą za faktury energii elektrycznej radzimy zadzwonić do dostawcy energii elektrycznej i wynegocjować zapłatę za fakturę ratami miesięcznymi. Niektórzy dostawcy posiadają specjalną infolinię dla klientów z zaległościami przy płatności. W ramach rozmowy z konsultantem można poprosić o zainstalowanie licznika przedpłatowego lub na kartę, który pozwoli lepiej monitorować koszty w przypadku obecności sezonowej w domu lub w mieszkaniu. Kontakty do dostawców: ENEA, ENERGA, PGE, RWE, TAURON. Warto również wziąść pod uwagę, że w najbliższym okresie są planowane wymiany liczników energii elektrycznej na liczniki inteligentne, które posiadają narzędzia pozwalające na dokładne monitorowanie zużycia prądu i jego koszty.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie faktury za energię elektryczną jest zmiana sprzedawcy prądu. Niektórzy nowi sprzedawcy prądu proponują atrakcyjne oferty sprzedaży prądu pozwalające odbiorcy zaoszczędzić rocznie od 100 zł (w przypadku małego mieszkania w bloku) do 1 000 zł (w przypadku dużego domu). Zachęcamy do dokładnego przeczytania ofert i umów. Istnieje również wiele innych sposobów na uczciwe oszczędzania prądu.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę