Licznik Przedpłatowy ENERGA

Licznik Przedpłatowy ENERGA

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

Logo_energa Licznik Przedpłatowy ENERGA

Dowiedz się jaka jest oferta na licznik przedpłatowy dostawcy ENERGA i jak ją podpisać. Dowiedz się jak doładować licznik przedpłatowy. Obecny artykuł przedstawia również cennik licznika przedpłatowego oraz informacje czy licznik przedpłatowy się opłaca. Spradź ogólne informacje o licznikach przedpłatowych i dowiedz się komu przysługuje licznik przedpłatowy.

Licznik przedpłatowy ENERGA

licznik-prepaid Licznik Przedpłatowy ENERGA

Przykład licznika na karte

Grupa ENERGA proponuje swoim klientom możliwość korzystania z licznika przedpłatowego w ramach oferty pre-paid, na tej samej podstawie co oferty telefoniczne “na kartę”. Z licznikiem przedpłatowym klient wydaje tylko tyle ile zamówi prądu. Klienci firmy ENERGA-Obrót S.A. zużywając energię na potrzeby gospodarstwa domowego lub małej firmy mogą skorzystać z tej usługi. Oferta jest dostępna dla odbiorców prądu na terenie Operatora Systemów Dystrybucyjnych ENERGA w północnej Polsce. Dowiedz się więcej o Dostawcy i sprzedawcy prądu ENERGA. Aby skorzystać z tej usługi klient może wypełnić wniosek online na internetowej stronie ENERGA-Obrót S.A. lub pójść do najbliższego salonu partnerskiego lub punktu sprzedaży i podpisać umowę. Sprawdź gdzie znajduje się najbliższy oddział Biura Obsługi Klienta firmy ENERGA. W przeciągu 14 dni od podpisania umowy monter instaluje licznik przedpłatowy w domu lub w mieszkaniu klienta. Licznik jest zainstalowany z debetem pozwalającym na korzystanie z energii na kredyt przez 48 godzin od momentu instalacji.

Jak doładować licznik przedpłatowy ENERGA

Doładowanie można wykonać idąc do najbiższego punktu sprzedaży sieci VIA lub BluePay, lub przez internet, wypełniając internetowy formularz doładowania energii na stronie ENERGA Obrót S.A. lub przez elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK). Przy zakupie otrzymuje się dwudziestocyfrowy kod który wprowadza się do klawiatury licznika przedpłatowego.

Licznik przedpłatowy ENERGA: Cennik

Koszt instalacji licznika przedpłatowego ENERGA

ENERGA proponuje zapłatę za instalacje licznika przedpłatowego jednorazowo przy zawieraniu umowy lub ratą miesięczną od pierwszego miesiąca zakupu licznika przedpłatowego przez 48 miesięcy. Licznik przedpłatowy ENERGA jest dostępny w układzie pomiarowo-rozliczeniowym jednofazowym lub trójfazowym. Przypominamy że korzystanie z układu pomiarowo-rozliczeniowego trójfazowego jest dzisiaj standardem na polskim rynku i pozwala na efektywny dostęp do prądu nawet w przypadku korzystania z wielu urządzeń elektrycznych w domu lub w mieszkaniu.

Koszt instalacji licznika przedpłatowego ENERGA

Układ pomiarowo-rozliczeniowy Opłata jednorazowa brutto Opłata miesięczna brutto (przez 48 miesięcy)
Jednofazowy 479,69 zł 12,29 zł
Trójfazowy 762,59 zł 20,90 zł

Czy licznik przedpłatowy się opłaca?

Przy korzystaniu z energii elektrycznej z licznikiem przedpłatowym, klient płaci za instalację licznika dodatkowo z innymi opłatami stałymi za pobór energii i za cenę kWh. Sprawdź taryfy Sprzedawcy ENERGA.

Koszt za pobór energii elektrycznej z licznikiem przedpłatowym:
Opłata przesyłowa + opłata przejściowa + opłata abonamentowa + opłata dystrybucyjna + cena za kWh * ilość zużytych kWh + opłata za instalacje licznika przedpłatowego.

Koszt energii elektrycznej z licznikiem przedpłatowym: z korzystaniem z układu pomiarowo-rozliczeniowego trójfazowego + korzystanie z taryfy całodobowej (ta sama cena energii elektrycznej w dzień i noc, siedem dni w tygodniu) + średnie zużycie 100 kWh energii elektrycznej miesięcznie + dwumiesięczne rozliczenie:

Przykład wydatku za pobór energii elektrycznej z licznikiem przedpłatowym z doładowaniem w punkcie sprzedaży:
6,10 zł (opłata przysyłowa Operatora ENERGA) + 3,29zł (opłata przejściowa) + 1,60 (opłata abonamentowa) + [0,30zł + 0,31zł/kWh] * 100 (opłaty dystrybucyjne + opłaty abonamentowe) + 20,90zł (miesięczna opłata za instalację trójfazowego licznika przedpłatowego)+ 2,49zł (prowizja dla punktu sprzedaży)= 95,38 zł za miesiąc z licznikiem przedpłatowym ENERGA

Na podstawie powyższego przykładu, wydatek za pobór energii elektrycznej korzystając z tradycyjnej oferty ENERGA byłby 71,99 zł [92,89zł-(20,90zł+2,49zł)]. Z licznikiem przedpłatowym miesięczna faktura za energię elektryczną okazuje się więc wyższa o ponad 32% miesięcznie. 

Widzimy więc że wbrew pozorom, korzystanie z licznika przedpłatowego nie pozwala na większe oszczędności. Pozwala ono jedynie na większą kontrolę nad wydatkami energetycznymi i za te kontrol się dodatkowo płaci. Licznik przedpłatowy wydaje się doskonałym rozwiązaniem w przypadku wynajmu lokalu, garażu czy domu, kiedy właściciel chciałby uniknąć ryzyka niezapłaconych faktur. W innych przypadkach kiedy instalacja licznika przedpłatowego byłaby robiona na koszt odbiorcy, większa kontrola nad wydatkami i uniknięcie możliwości zadłużenia wiąże się z dość wysoką ceną.

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę