Jak kontrolować zużycie energii elektrycznej w firmie?

Jak kontrolować zużycie energii elektrycznej w firmie?

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

porownywanie

Energia elektryczna stanowi w wielu firmach prawie 10% kosztów działalności gospodarczej, pomimo tego przedsiębiorcy którzy poszukują poprawy rentowności zbyt rzadko myślą o kontrolowaniu zużycia energii elektrycznej.

W celu zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i rachunku za prąd warto nadzorować regularnie zużycie energii w firmie. Dzięki temu firma może optymalizować warunki wydajności maszyn, negocjować lepsze warunki ze sprzedawcą i z dostawcą energii elektrycznej lub dostosować harmonogram produkcji w zależności od różnych stref taryfowych danej taryfy (np. w przypadku taryfy dla firmC12aC12bC22aC22bC23B22B23 lub B24).

WARTO WIEDZIEĆ:
Moc energii w Watach (W) jest iloczynem energii w dżulach (J) i czasu w sekundach (s). Ilość energii, jaką zużywa przez godzinę urządzenie o mocy 1000 W (czyli 1 kW) równa się 1 kWh.

W jaki sposób odczytać dane z licznika energii elektrycznej?

W jaki sposób odczytać dane z licznika energii elektrycznej?

Ręczne odczytywanie danych jest czasochłonne i niekompletne: nie daje pełnego poglądu na istotne dane. Warto korzystać z narzędzi telemetrycznych, które łatwo można podłączyć do licznika i które przekazują odczytywane dane na aplikacji webowej.

...

Przykład modułu telemetrycznego przyłączonego do licznika

Nowe rozwiązania do zdalnego odczytu liczników cyfrowych są wprowadzone na rynek energetyczny. Wystarczy przyłożyć głowicę urządzenia do licznika energii elektrycznej. Podpinanie głowicy zewnętrznej jest bezingerencyjne i dozwolone. Oznacza to, że odczyt rejestrowanych danych bezpośrednio z liczników energii elektrycznej nie wymaga dodatkowych uprawnień.

dowiedz się więcej o systemach monitoringu energii elektrycznej dla Twojej firmy, wyślij nam mail na [email protected]

W jaki sposób kontrolować zużycie energii elektrycznej?

W jaki sposób kontrolować zużycie energii elektrycznej?

Inteligentne rozwiązania telemetryczne pokazują dane na stronie internetowej aplikacji webowej, na której wyświetlono wskaźniki pomiarowe instalacji elektrycznych. Chodzi tu o parametry energii elektrycznej takie jak zużycie energii elektrycznej w kWh oraz koszty związane z zużyciem energii elektrycznej wyrażone w złotówkach. System telemetryczny może również grać rolę „strażnika prądu” i poinformować operatora SMS-em lub mailem o przekroczeniu ustalonego limitu zużycia energii elektrycznej (moc umowna lub energia bierna).

Dowiedz się więcej wysyłając nam mail na [email protected]

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę