Duon Dostawca i Sprzedawca Gazu

Duon Dostawca i Sprzedawca Gazu

duon-logo Duon Dostawca i Sprzedawca Gazu

DUON S.A. jest dostawcą i sprzedawcą energii elektrycznej i gazu ziemnego w Polsce. Firma istnieje na rynku od 2000 roku i jest dziś jednym z wiodących prywatnych dostawców gazu ziemnego, dystrybutorów i przewoźników skroplonego gazu ziemnego LNG. Rynek gazu w Polsce przechodzi od lat powolne zmiany i dzięki temu rynek sprzedaży gazu już nie jest oparty na monopolu jednego sprzedawcy. Klient może więc wybrać ofertę, która jest dla niego najkorzystniejsza.

Tabela poniżej przedstawia oferty firmy DUON S.A. dla gospodarstw domowych przyłączonych do sieci dystrybucyjnej DUON S.A. i dla gospodarstw domowych poza siecią, na podstawie Ceny Referencyjne Gazu (CRG). Cena Referencyjna Gazu jest średnią ceną zakupu paliwa gazowego przez sprzedawcę i jest przez niego opublikowana w miesiącu poprzedzającym jej zastosowanie.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Duon Dostawca i Sprzedawca prądu – oferty dla gospodarstw domowych

Grupy taryfowe

Taryfy na Rok 2015

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Grudzień

Gaz ziemny wysokometanowy grupy E (PLN/1000 kWh)

Grupa taryfowa HD

128,520

128,464

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa taryfowa LG

161,130

159,520

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gaz ziemny zaazotowany podgrupy Lw i Lm (PLN/1000 kWh)

Grupa taryfowa ZW

127,799

127,219

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Grupa taryfowa ZM

114,790

115,653

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma rozbudowuje swoją ofertę gazu dla gospodarstw domowych znajdujących się poza siecią dystrybucyjną DUON S.A.

Profil Grupy DUON S.A.

Grupa kapitałowa DUON S.A. jest dystrybutorem gazu ziemnego sieciowego i skroplonego (LNG – liquefied Natural Gas) oraz sprzedawcą gazu ziemnego, energii elektrycznej, gazu płynnego LPG i ciepła. Firma posiada ponad 450 km gazociągów w 9 lokalizacjach sieciowych do których jest przyłączonych ponad 4100 klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Obejmującej region Mazowsza i Śląska oraz województwo wielkopolskie, opolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie i łódzkie. Sieć gazowa pozwala dostarczyć gaz bezpośrednio do odbiorców znajdujących się w jej pobliżu. Firma sprzedaje gaz klientom indywidualnym, małym i średnim firmom w rejonach własnej sieci i na całą Polskę, korzystając z istniejących sieci gazowych. Grupa otrzymuje gaz ziemny zarówno ze źródeł krajowych jak i zagranicznych, między innymi z Rosji. Firma posiada ponad 80% udziału w rynku gazu skroplonego (LNG). Jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od 10 października 2007. DUON jest jednym z największych podmiotów na rynku gazowym pod względem wolumenu detalicznej sprzedaży gazu w Polsce, po głównym graczu jakim jest GK PGNiG. Ambicją firmy jest stanie się największym niezależnym dostawcą gazu i prądu w Polsce.

Grupa DUON S.A.

Grupa Duon S.A. z siedzibą w Wysogotowie jest dominującym podmiotem Grupy DUON.

DUON Dystrybucja S.A.

Duon Dystrybucja S.A. z siedzibą w Wysogotowie zajmuje się dystrybucją gazu własnymi sieciami i poprzez własne stacje regazyfikacji.

DUON Marketing and Trading S.A.

Duon Marketing and Trading S.A. z siedzibą w Gdańsku jest odpowiedzialna za sprzedaż energii elektrycznej i gazu ziemnego.

PGS Sp. z o.o.

PGS Sp. z o.o. jest zlokalizowana w Odolanowie i odpowiada za transport gazu LNG.

DUON Praszka Sp. z o.o.

Duon Praszka Sp. z o.o. wytwarza ciepło w kotłowniach gazowych i sprzedaje je na terenie Miasta Praszka. Firma posiada w tej miejscowości własne ciepłociągi.

Historia i własność

Spółka KRI Sp. z o.o.

Spółka KRI Sp. z o.o. została założona w Wysogotowie koło Poznania w 2000 roku i początkowo prowadziła sprzedaż energii cieplnej.

CP Energia S.A.

CP Energia S.A. została założona w Warszawie w 2005 roku przez spółki Capital Partners S.A. i PL Energia S.A.. Firma była sprzedawcą i dostawcą gazu ziemnego poprzez własne sieci dystrybucyjne i stacje gazu skroplonego (LNG) importując gaz LNG z Rosji. Zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w październiku 2007 roku.

W 2011 roku spółki KRI Sp. z o.o. i CP Energia S.A. się połączyły, zmieniając nazwę w 2012 roku na DUON S.A.

Udziałowcami firmy DUON S.A. są: Galiver Limited, reprezentująca fundusz inwestycyjny Lime Rock Partners zaangażowany w sektorze ropy i gazu (29,54% udziałów), RIT (Rothschild Investment Trust) Capital Partners PLC (17,76% udziałów), założyciel CP Energia S.A. Capital Partners S.A., działająca w porozumieniu z TFI Capital Partners S.A. (7,49%). Reszta udziałów (45,21%) należy do udziałowców posiadających mniej niż 5% udziałów.

Duon Kontakt – telefon do Duon: 58 58 58 690

DUON S.A, Ul. Serdeczna 8, Wysogotowo k/Poznania

Mail: [email protected] / [email protected] / [email protected]

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę