Licznik Przedpłatowy TAURON

Licznik Przedpłatowy TAURON

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

tauron-logo Licznik Przedpłatowy TAURON

Mieszkasz na terenie Operatora TAURON i chciałbyś się dowiedzieć czy mógłbyś zainstalować licznik przedpłatowy w Twoim domu, w Twojej firmie lub na Twojej nieruchomości? Ten artykuł odpowie na podstawowe pytania związane z licznikiem przedpłatowym w rejonie Operatora TAURON. Znajdziesz również ogólne informacje o liczniku przedpłatowym tutaj.

Jak działa licznik przedpłatowy

Licznik przedpłatowy działa na tej samej zasadzie co oferty telefonii komórkowej na kartę. Odbiorca płaci z góry za prąd daładowując swoje konto kiedy potrzebuje energię elektryczną w domu lub w lokalu. Takie rozwiązanie pozwala na większą kontrolę kosztów związanych z zużyciem energii elektrycznej i pozwala uniknąć zadłużenia się u dostawcy prądu. Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko znalezienia się bez prądu w przypadku zużycia całej wykupionej energii przed jej ponownym doładowaniem.

Jak doładować licznik przedpłatowy TAURON

Aby doładować stan konta widoczny na liczniku, odbiorca może kupić prąd od TAURON-a w punktach sprzedaży (duże supermarkety, stacje benzynowe, niektóre sklepy spożywcze), na infolinii TAURON-a, przez internet korzystając z usługi elektronicznego Biura Obsługi Klienta TAURON (eBOK) lub odzwiedzając najbliższy oddział Biura Obsługi Klienta TAURON (BOK). Sprawdź numer na infolinię TAURON, eBOK lub najbliższy Biuro Obsługi klienta TAURON. Kupując energię elektryczną odbiorca dostaje dwudziestocyfrowy kod który pozwala mu doładować swoje konto energi elektrycznej wpisując kod klawiaturą licznika przedpłatowego.

Komu przysługuje licznik przedpłatowy TAURON

Odbiorca sieci Operatora TAURON może mieć zainstalowany licznik przedpłatowy w następujących przypadkach:

  1. jeżeli jest odbiorcą “wrażliwym” i przysługuje mu dodatek mieszkaniowy,
  2. w przypadku w którym odbiorca co najmniej dwa razy w roku miał ponad miesiąc opóźnienia zapłaty faktury za energię elektryczną, licznik przedpłatowy może być zainstalowany z inicjatywy dostawcy
  3. jeżeli odbiorca nie ma tytułu prawnego do nieruchomości, licznik przedpłatowy może być zainstalowany z inicjatywy dostawcy.

W pierwszym przypadku odbiorca może złożyć wniosek do siedziby dostawcy prądu prosząc o zainstalowanie licznika przedpłatowego. Operator jest wtedy zobowiązany zainstalować licznik przedpłatowy na własny koszt w terminie 21 dni od otrzymania prośby. Poza tymi przypadkami dostawca TAURON nie przywiduje możliwości zainstalowania licznika przedpłatowego.

Koszt licznika przedpłatowego

W przypadku odbiorców na terenie Operatora TAURON każda przewidzana okoliczność instalacji licznika przedpłatowego łączy się z poniesieniem kosztu instalacji przez dostawcę. Odbiorca nie powinienen więc ponosić kosztów związanych z instalacją licznika przedpłatowego u siebie w domu lub na terenie własnej nieruchomości.

Licznik przedpłatowy TAURON: czy się opłaca?

Licznik przedpłatowy pozwala na większą kontrolę nad wydatkami energetycznymi w domu lub w lokalu. Pozwala on omijać sytuacje zadłużenia związaną z wydatkami na energię elektryczną. Jednak takie rozwiązanie wiąże się z ryzykiem pozostania bez prądu w domu w przypadku niezapłacenia za energię elektryczną. Dodatkową wadą licznika przedpłatowego jest prowizja przy każdym doładowaniu którą pobiera Sprzedawca prądu. Opłata stała wynosi w przypadku TAURON-a 6,90 złotych miesięcznie dodatkowo do taryfy dostawy i sprzedaży prądu.
Sprawdź taryfy Sprzedaży prądu sprzedawcy TAURON.

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę