Licznik Przedpłatowy PGE

Licznik Przedpłatowy PGE

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

pge-logo Licznik Przedpłatowy PGE

Masz pytania dotyczące licznika przedpłatowego PGE i szukasz odpowiedzi? Tu znajdziesz podstawowe informacje na temat licznika przedpłatowego PGE: na czym polega licznik przedpłatowy i jak działa. Jak doładować licznik przedpłatowy PGE? Gdzie go doładować? Kto ponosi koszt instalacji licznika przedpłatowego i czy są opłaty z nim związane. Czy się opłaca mieć licznik przedplatowy PGE. Jakie są korzyści i złe strony posiadania licznika przedpłatowego?

Licznik przedpłatowy PGE

Licznik przedpłatowy jest licznikiem dzięki któremu klient płaci z góry za energię elektryczną przed jej użyciem. Licznik przedpłatowy funkcjonuje podobnie do ofert telefonów komórkowych “na kartę” czy “pre-paid”. Razem z licznikiem przedpłatowym klient kupuje wybraną ilość energii elektrycznej doładowując swoje konto. Kiedy już nie ma pieniędzy na koncie energia elektryczna przestaje być dostarczana do mieszkania i odbiorca musi doładować swoje konto aby móc dalej korzystać z energii w domu. Sprawy związane z licznikiem przedpłatowym PGE, łącznie z jego instalacją, można załatwić dzwoniąc do infolinii PGE.

Licznik przedpłatowy PGE jest zainstalowany u odbiorcy w trzech przypadkach:

  1. jeżeli w ciągu roku odbiorca zwlekał z zapłatą za zużytą energię elektryczną przez okres co najmniej miesiąca,
  2. jeżeli odbiorca nie ma tytułu prawnego do nieruchomości do której jest dostarczana energia elektryczna,
  3. jeżeli nieruchomość jest użytkowana w sposób nie pozwalający na cykliczne rozliczenie układu pomiarowo-rozliczeniowego (na przykład dom letniskowy).

Jak doładować licznik przedpłatowy PGE?

Aby doładować licznik przedpłatowy PGE odbiorca kupuje energię elektryczną w punkcie sprzedaży znajdującym się w jego rejonie energetycznym w Biurze obsługi klienta (BOK) PGE lub dzwoniąc na infolinię PGE. Sprawdź numer na infolinię lub do najbliższego Biuro Obsługi Klienta (BOK) PGE. Kupując energię elektryczną odbiorca otrzymuje dwudziestocyfrowy kod. Wprowadzając ten kod do klawiatury licznika przedpłatowego odbiorca doładowuje swoje konto energetyczne i otrzymuje dostęp do prądu dla lokalu.

Licznik przedpłatowy PGE: ustawienie i możliwość blokady

Licznik przedpłatowy PGE jest licznikiem wielotaryfowym (16 dostępnych taryf), pozwala on bezpośrednio lub pośrednio na pomiar energii w jednofazowym lub trójfazowym układzie pomiarowo-rozliczeniowym. Licznik przedpłatowy PGE posiada wewnętrzny zegar z automatycznym nastawieniem na godzinę letnią i zimową.

Licznik przedpłatowy PGE posiada również następujące funkcje:

  • Blokada licznika przy próbie manipulacji przez odbiorcę dzięki pokrywie zaciskowej
  • Możliwość ograniczenia prądu i jego mocy
  • Możliwość prognozowania zużycia energii elektrycznej
  • Ustawienie blokady do wybranego dopuszczalnego debetu
  • Możliwość sprawdzenia stanu licznika przedpłatowego, napięcia prądu oraz mocy.

Koszt instalacji licznika przedpłatowego PGE i cennik energi przy jego wykorzystaniu

Koszt instalacji licznika przedpłatowego PGE pokrywa dostawca PGE. Odbiorca nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z instalacją licznika. Korzystając z licznika przedpłatowego odbiorca płaci za prąd na podstawie taryf dostawcy i sprzedawcy PGE. Sprawdź taryfy sprzedaży energi elektrycznej PGE.

Licznik przedpłatowy PGE: czy się opłaca?

Korzystając z licznika przedplatowego PGE odbiorca ma większą kontrolę nad wydatkami i się nie zadłuża. Należy pilnować stanu licznika aby nie zostać bez energii elektrycznej w domu.

Znów przyszły wysokie rachunki? Osoba ze średnim zużyciem energii może zaoszczędzić do 400 zł rocznie. Wystarczy zmienić sprzedawcę energii i gazu. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna. Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę