E.On (Innogy) Dostawca i Sprzedawca Prądu

E.On (Innogy) Dostawca i Sprzedawca Prądu

Chcesz dowiedzieć się więcej o E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A.) lub o Stoen Operator ? Artykuł ten przedstawia główne informacje na temat grupy E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A.),jedna z największych firmy na polskim rynku energetycznym z kapitałem zachodnim. Grupa obsługuje Warszawę i okolicę. Od liberalizacji rynku energetycznego i rozdzielenia działalności handlowej i dystrybucyjnej na rynku energetycznym w Polsce, firma Stoen Operator działa jako Operator Systemu Dystrybucji energii elektrycznej w Warszawie i okolicach a firma E.On Polska S.A. sprzedaje prąd, konkurując o klienta z innymi sprzedawcami prądu w Polsce.

Poznaj ceny prądu w ofercie E.On Polska S.A. dla gospodarstw domowych i dla firm w artykule poświęconym taryfom E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A.)!

Skontaktuj się z nami !

Multistep form

  • Porównaj Twoją obecną ofertę zakupu energii z aktualnymi, najbardziej konkurencyjnymi warunkami na rynku.
  • Porozmawiaj z doradcą o najwcześniejszym możliwym terminie zmiany sprzedawcy energii elektrycznej.
  • Płać taniej za energię elektryczną.

Klikając dalej ;

Zgadzam się na przetwarzanie przez Dobry Prąd Technologies sp. z o.o. moich danych osobowych zawartych w formularzu kontaktowym w celu obsługi zapytania i przedstawienia mi oferty.

Zapoznałam/em się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

E.On Polska S.A. : Dostawca i Sprzedawca Prądu

E.On Polska S.A. : Dostawca i Sprzedawca Prądu

E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A.) jest jedną z dwóch całkowicie sprywatyzowanych spółek energetycznych w Polsce. Polska firma należy do niemieckiego E.ON SE z siedzibą w Düsseldorfie w Niemczech, jedna z 30 spółek wchodzących w skład indeksu DAX.  Niemiecki koncern specjalizuje się w wydobyciu surowców, w wytwarzaniu energii elektrycznej z gazu, z węgla, z odnawialnych źródeł energii, z energii jądrowej oraz ze sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej i gazu. Firma zatrudnia 78 000 pracowników na świecie, ma 53 milionów klientów na rynku energetycznym, jest właścicielem ponad 1,3 mln km sieci dystrybucyjnych energii elektrycznej, gazu i ciepła w całej Europie.  Do polskiej grupy E.On Polska należą : E.On Polska odpowiedzialna za sprzedaż energii elektrycznej, Stoen Operator Sp. z o.o. (Innogy Stoen Operator) – Operator Systemu Dystrybucyjnego na terenie Warszawy. Strategia E.On Polska  polega na inwestowaniu w energię odnawialną i nowoczesną infrastrukturę sieciową.

Historia i właściciele firmy E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A. )

Historia i właściciele firmy E.On Polska S.A. (Innogy Polska S.A. )

E.On Polska S.A. jest firmą prywatną, należącą do niemieckiego koncernu E.On SE Firma powstała w wyniku zakupu od Polskiego Skarbu Państwa 85% akcji firmy STOEN S.A. przez grupę RWE, 2 grudnia 2002 za 1,5 miliarda złotych. Grupa RWE kilkukrotnie przechodziła rebranding stając się Innogy Polska S.A. a następnie E.On Polska S.A.. Z wyniku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce, firma została podzielona na 2 spółki: E.On Polska S.A. odpowiedzialna za obrót i Stoen Operator Sp. z o.o. odpowiedzialna za dystrybucję.

Działalność E.On Polska S.A.

Działalność E.On Polska S.A.

E.ON Polska Operation

W Grupie E.ON w Polsce spółka zajmuje się obsługą klientów E.ON Polska i Stoen Operator. Jest odpowiedzialna za dostarczenie obsługi w ramach każdej z podróży klienta E.ON: Join, Use, Pay i Leave.

Stoen Operator Sp. z o.o.

Stoen Operator Sp. z o.o. (Innogy Stoen Operator) to stołeczny dystrybutor energii elektrycznej. Dostarcza energię do ponad miliona klientów w Warszawie i okolicach. Na tym terenie realizuje zadania Operatora Systemu Dystrybucyjnego.

Sprawdź kontakt do E.On Polska S.A.  (Innogy).

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę