Taryfa G11 cennik

Taryfa G11 cennik

Taryfa G11 jest całodobową taryfą energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Poniżej znajdziesz informacje o cennikach sprzedawców prądu, które pozwolą Ci wybrać najtańszą ofertę energii elektrycznej dla domu i mniej płacić za prąd: jakie są ceny za kilowatogodzinę (kWh) oraz inne opłaty i koszty.

Cenniki taryfy G11

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Taryfa G11 jest najpopularniejszą taryfą dla domu. Jest to taryfa najprostsza, bo całodobowa, czyli taka, w ramach której płacimy jedną cenę za kWh (czyli za zużycie prądu) przez całą dobę, niezależnie od godziny dnia czy nocy.

Jaka taryfa opłaca Ci się bardziej? Jednostrefowa, czy dwustrefowa (taka jak G12)? Zależy to przede wszystkim od tego, jak (w jakich godzinach) korzystasz z energochłonnych urządzeń typu AGD.

G11 jest oferowana przez większość sprzedawców prądu w Polsce. Wielu sprzedawców proponuje dzisiaj znacznie niższe ceny za kWh, niż tradycyjni sprzedawcy tacy, jak ENEAENERGAPGERWE lub TAURON. Warto przypomnieć, że od 2007 roku można dowolnie zmieniać sprzedawcę prądu i wybierać dowolną ofertę tańszego prądu oferty spośród ofert dostępnych w naszej miejscowości.

Poznaj ceny taryfy G11 u takich sprzedawców, jak ENEAENERGAPGERWE oraz TAURON.

Jak wybrać tańszą ofertę taryfy G11?

Żeby więc płacić niższe rachunki za prąd warto dobrze zorientować się w cenach taryfy G11 proponowanych przez sprzedawców energii elektrycznej, porównać je i wybrać najkorzystniejszą dla swojego domu. Przy porównywaniu ofert kluczowe są:

  1. koszt energii czynnej, czyli cena, jaką będziemy płacić za kWh, czyli za zużycie energii elektrycznej. Należy zawsze porównywać ceny netto z cenami netto i ceny brutto (czyli z 23-procentowym podatkiem VAT) z cenami brutto.
  2. inne opłaty pobierane przez sprzedawcę (nie chodzi tu więc o opłaty dystrybucyjne pobierane przez dostawcę prądu – przeczytaj, czym różni się sprzedaż prądu od dostawy prądu) – sprzedawcy przeważnie pobierają tak zwaną opłatę handlową, która pokrywa wydatki ponoszone przez sprzedawcę prądu przy wysyłaniu faktur klientom po każdym okresie rozliczeniowym.
  3. Jakość kontaktu ze sprzedawcą prądu, czyli na przykład jak łatwo dodzwonić się na jego infolinię.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla domu

Sprawdź inne taryfy!

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę