ORANGE ENERGIA

ORANGE ENERGIA

Ocena
4.3
Oceny
Cena
Jakość
Bezpieczeństwo
Serwis
Podsumowanie

Mocne strony

Sprawdzony sprzedawca, działajacy od ponad 10 lat Oddziały w całej Polsce.

Słabe strony

Brak staconarnego punktu obsługi klienta

Ogólna opinia

Ogólnie firma jest polecane przez użytkowników, którzy doceniają niskie ceny

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

logo-orange ORANGE ENERGIA

Orange Energia to oddział grupy telekomunikacyjnej Orange zajmujący się sprzedażą energii elektrycznej na terenie całej Polski. Działalność tą prowadzi od lutego 2015 pod nazwą Orange Energia, po otrzymaniu potrzebnych do tego koncesji od Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

Profil usługi Orange Energia

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Tradycyjnie zespół Orange był dominującym dostawcą telefonii oraz internetu. Jednak od kilku miesięcy firma rozpoczęła sprzedaż prądu zarówno dla klientów indywidualnych jak i dla firm, po udanym pilotażu w południowej Polsce. Podobnie jak Plus EnergetykaMultimedia Polska Energia lub Novum, Orange jest kolejnym operatorem telekomunikacyjnym, który rozszerza swoją ofertę o sprzedaż energii elektrycznej. Decyzja ta jest uzasadniona coraz większą konkurencyjnością na rynku telekomunikacji, która zmusiła grupę Orange do dywersyfikacji. Będąc już ekspertem w środkach telekomunikacji, firma korzysta z istniejących atutów aby rozwinąć synergie w sferze energii i wyróżniać się nie tylko atrakcyjną ceną, ale także lepszą jakością obsługi. W ten sposób Orange Energy planuje utrzymać niskie ceny. Przy okazji, Orange oczekuje wzrostu lojalności klientów, którzy już korzystają z innych usług marki (tj. telefonia lub internet). Orange Energia będzie kupować prąd produkowany przez różne przedsiębiorstwa energetyczne, a odsprzedawać go będzie do odbiorców końcowych przy pomocy swojego hurtowego pośrednika Polenergia Obrót S.A. (należącego do grupy Polenergia). Aby zapewnić dostawę prądu do swoich klientów, Orange Polska zawarło umowy z głównymi operatorami systemów dystrybucyjnych energii elektrycznej (RWE Stoen Operator, Energa-Operator, Enea Operator, Tauron Dystrybucja oraz PGE Dystrybucja).

Taryfy energii elektrycznej Orange Energia dla klientów indywidualnych :

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

W sieci operatora systemu dystrybucyjnego RWE Stoen Operator.
Jeżeli nie wiesz kto jest Twoim operatorem systemu dystrybucyjnego, sprawdź w naszym Spisie miast.

Grupa taryfowa Opłata za energię elektryczną (cena brutto w 2015 roku)
Taryfa G11 całodobowa 0,3397 zł/kWh
Taryfa G12 dzień 0,3641 zł/kWh
Taryfa G12 noc 0,2780 zł/kWh
Dodatkowe opłaty do wszystkich grup taryfowych G11 i G12 Stawki brutto w 2015 roku
Jednorazowa opłata aktywacyjna 19,90 zł
Opłata comiesięczna 4,90 zł/m-c

W sieci operatorów systemów dystrybucyjnych: PGE DystrybucjaTauron DystrybucjaEnerga-Operator i Enea Operator.
Jeżeli nie wiesz kto jest Twoim operatorem systemu dystrybucyjnego, sprawdź w naszym Spisie miast.

Grupa taryfowa Opłata za energię elektryczną (cena brutto w 2015 roku)
Taryfa G11 całodobowa 0,3197 zł/kWh
Taryfa G12 dzień 0,3641 zł/kWh
Taryfa G12 noc 0,2780 zł/kWh
Taryfa G12w dzienna 0,3764 zł/kWh
Taryfa G12w noc + weekend 0,2903 zł/kWh
Dodatkowe opłaty do wszystkich Grup taryfowych G11, G12 i G12w Stawki brutto w 2015 roku
Jednorazowa opłata aktywacyjna 19,90 zł
Opłata miesięczna 4,90 zł/m-c

Taryfy energii elektrycznej Orange Energia dla firm :

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Grupa taryfowa Opłata za energię elektryczną (cena netto w 2015 roku)
Taryfa C11 całodobowa 359,10 zł/MWh
Taryfa C12a szczyt 453,60 zł/MWh
Taryfa C12a poza szczytem 310,80 zł/MWh
Taryfa C12b dzień 407,40 zł/MWh
Taryfa C12b noc 270,90 zł/MWh
Taryfa C21 całodobowa 338,10 zł/MWh
Taryfa C22a szczyt 414,75 zł/MWh
Taryfa C22a poza szczytem 308,70 zł/MWh
Taryfa C22b dzień 362,25 zł/MWh
Taryfa C22b noc 275,10 zł/MWh
Taryfa C22w dzień 385,35 zł/MWh
Taryfa C22w noc + weekend 280,35 zł/MWh
Taryfa C23 szczyt przedpołudniowy 387,45 zł/MWh
Taryfa C23 szczyt popołudniowy 410,55 zł/MWh
Taryfa C23 pozostałe godziny doby 304,50 zł/MWh
Dodatkowe opłaty Stawki netto w 2015 roku
Jednorazowa opłata aktywacyjna do wszystkich Grup taryfowych
C11, C12a, C12b, C21, C22a, C22b, C22w i C23
24,90 zł
Comiesięczna opłata w Grupach taryfowych C11, C12a i C12b 17,90 zł/m-c
Comiesięczna opłata w Grupach taryfowych C21, C22a, C22b, C22w i C23 49,90 zł/m-c

Oferta Orange Energia : Zmiana sprzedawcy

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Zmiana sprzedawcy prądu i zawarcie umowy z Orange Energia jest możliwe na terenie całej Polski, w każdym salonie sprzedaży Orange, oraz w sklepach Media Markt i Saturn. Istnieje także możliwość składania zamówień telefonicznie dzwoniąc na numer infolinii (Przejdź do sekcji Kontakt). Wszelkimi formalnościami związanymi ze zmianą sprzedawcy prądu zajmą się doradcy Orange Energia. Więcej szczegółów na temat zmiany sprzedawcy energii elektrycznej w naszej sekcji Często zadawane pytania.

Oferta Orange Energia : Sposób płatności

Orange Energia wystawia rachunki za prąd na tych samych zasadach co jej telekomunikacyjne jednostki. Faktury za energię elektryczną są wystawiane co miesiąc za bieżące zużycie energii. Odczyt licznika można zresztą wykonać samodzielnie, a następnie wpisać go na koncie internetowym. Orange Energia proponuje także zawarcie umowy kompleksowej, czyli obejmującej jednocześnie opłaty za sprzedaż i dostawę prądu. W takim przypadku, ceny za dystrybucję są naliczane w wysokości określonej przez regulowaną taryfę właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Klienci maja wybór między tradycyjną fakturą papierową albo fakturą w wersji elektronicznej, z możliwością otrzymania E-faktury na swoim koncie bankowym dzięki aplikacji Invoobill. Firmy mogą także korzystać z usługi „elektroniczny billing” oraz z płatności elektronicznej.

Oferta Orange Energia : Pakiet promocyjny i rabaty dla klientów indywidualnych

Jako jeden z najmłodszych sprzedawców prądu w Polsce, Orange Energia zachęca użytkowników do swojej oferty proponując pakiet powitalny oraz zniżki dla klientów, którzy się decydują na podpisanie nowej umowy na kupno energii. Dla klientów indywidualnych, Pakiet Powitalny polega na upuście w fakturze za energię elektryczną w pierwszym roku po zmianie sprzedawcy prądu. Inna możliwa forma Pakietu Powitalnego to Karta Podarunkowa typu pre-paid na zakupy w sklepach Media Markt lub Saturn na terenie całej Polski. Wartość Pakietu Powitalnego wynosi od 50 zł do 200 zł w zależności od obszaru oraz od średniego zużycia energii w ciągu ostatnich 6 miesięcy, obliczanego na podstawie rachunków wystawionych w ciągu ostatniego półrocza przez poprzedniego sprzedawcę.

Uwaga, dla klientów których roczne zużycie prądu jest niższe niż 1,5 MWh, Pakiet Powitalny jest dostępny wyłącznie pod warunkiem zawarcia umowy na 24 miesiące.

Oprócz Pakietu powitalnego, w drugim roku 24-miesięcznych umów, klienci o rocznym zużyciu prądu większym niż 1.5 MWh mogą korzystać z Rabatu Orange lub z Rabatu Open, polegającym na stałym upuście za wykorzystaną energię czynną. Rabat jest naliczany co miesiąc od drugiego roku umowy, a jego wartość zależy od rocznego zużycia prądu.

Według regulaminu Orange Energia, warunkiem uzyskania Rabatu Orange jest korzystanie z „co najmniej jednej usługi Orange na podstawie odrębnej pisemnej umowy, z wyłączeniem usług przedpłaconych oraz podpisanie umowy na sprzedaż energii elektrycznej na okres 24 miesięcy od daty zmiany sprzedawcy”. Regulamin Orange Energia określa także zasady udzielania rabatu Orange Open : prawo do tego rabatu ma „każdy abonent, który korzysta z co najmniej dwóch usługświadczonych przez Orange z minimalną wysokością opłaty abonamentowej 39 zł, o ile regulamin promocji danej usługi nie stanowi inaczej”.

Oferta Orange Energia : Pakiet promocyjny i rabaty dla firm

Jako jeden z najmłodszych sprzedawców prądu w Polsce, Orange Energia usiłuje pozyskać nowych klientów za pomocą Pakietu Powitalnego oraz zniżek przy podpisaniu nowej umowy na kupno energii. Pakiety powitalne przysługują także firmom: Gdy ich średnie roczne zużycie prądu nie przekracza 8 MWh, jednorazowy Pakiet Powitalny wynosi odpowiednio 300 zł albo 350 zł (netto) przy umowach na 12 lub 24 miesiące. Potem, w drugim roku umowy dwuletniej, Orange Energia nalicza comiesięczny rabat w wysokości 10%.

Z kolei, gdy miesięczne zużycie prądu klienta biznesowego przekracza 8 MWh, Orange nie przewiduje pakietu powitalnego lecz od razu rabat biznesowy, o wysokości 10% lub 15% (odpowiednio przy 12- lub 24-miesięcznej umowie)

Opinie użytkowników Orange Energia :

Oferta Orange Energy jest stosunkowo świeża, dlatego też opinie w sieci są dosyć rzadkie. Jednak z pierwszych komentarzy wynika, że oferta Orange jest korzystna dopiero przy wysokich rachunkach, z powodu stosunkowo wysokich opłat dodatkowych (opłata wstępna oraz stałe opłaty miesięczne), mimo niskiej ceny za kWh. W dodatku warunki udzielania pakietów powitalnych lub rabatów są ograniczone w regulaminie.
Zakup prądu od Orange Energia opłaca się także przy łączeniu zakupu energii elektrycznej z co najmniej jedną usługą telekomunikacyjną Orange Polska.

Dane kontaktowe Orange Energia :

Adres do korespondencji : Orange Polska S.A., ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę