ESV

ESV

Ocena
4
Oceny
Cena
Jakość
Bezpieczeństwo
Serwis
Podsumowanie

Mocne strony

Sprawdzony sprzedawca, działajacy od ponad 10 lat Oddziały w całej Polsce.

Słabe strony

Brak staconarnego punktu obsługi klienta

Ogólna opinia

Ogólnie firma jest polecane przez użytkowników, którzy doceniają niskie ceny

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

logo-ESV ESV

ESV S.A. zajmuje się obrotem energią elektryczną dla firm w całej Polsce. Jest także lokalnym operatorem dystrybucji, przede wszystkim na licznych obszarach województwa dolnośląskiego. Klientom biznesowym oferuje długoletnią ekspertyzę w infrastrukturach elektroenergetycznych.

Profil firmy ESV S.A.

ESV S.A. jest przedsiębiorstwem energetycznym działającym na rynku energii elektrycznej już od 1994 roku. ESV powstało po restrukturyzacji oraz prywatyzacji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich (obecnie „Kogeneracja” S.A.). Firma jest obecna przede wszystkim w województwie dolnośląskim, ale także w Warszawie lub na Podkarpaciu poprzez przejęte spółki. Prezesem zarządu firmy jest Tadeusz Krupiński.

Od 2001 roku firma ESV zakupiła liczne infrastruktury elektroenergetyczne i stworzyła własną lokalną sieć elektroenergetyczną, w celu sprzedaży, przesyłania i dystrybucji prądu na obszarach byłych zakładów przemysłowych. W 2008 roku otrzymała od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) status OSD (Operatora Systemu Dystrybucyjnego Elektroenergetycznego). Jako lokalny OSD w województwie dolnośląskim ESV obsługuje część Wrocławskiego Parku Przemysłowego, Pilczycki Park Biznesowy, oraz sięga do innych obszarów w Siechnicach, Oławie i Żórawinie (m. in. działa w strefie aktywności gospodarczej w Siechnicach, w Stanowicach oraz obsługuje poszczególne osiedla). Obecnie ESV zasila klientów przemysłowychtj. kompleksy handlowe, zakłady przemysłowe. Poprzez tę aktywność oraz dzięki swej doświadczonej kadrze ESV uzyskało wypracowaną ekspertyzę w zarządzaniu energetycznymi sieciami dystrybucyjnymi, często zlokalizowanymi na obszarach przemysłowych. W roku 2013 wolumen usług dystrybucyjnych przekroczył 120 000 MWh.

Oferta firmy ESV S.A.

Jako OSD, firma ESV zawarła generalne umowy dystrybucyjne ze wszystkimi sprzedawcami w swoim okręgu (Dalkia Polska, ENERGA, FITEN, PGE, ENEA, RWE, Grupa Energia Dla Firm, KOPEX, EDF, PKP Energetyka, Alpiq, Dozamel, EC Andrychów, Duon, GOEE, Corrente, Tauron). ESV sprzedaje także energię elektryczną dla klientów biznesowych na terenie całej Polski. Od tego roku już nie sprzedaje prądu gospodarstwom domowym.

ESV S.A.: Cennik energii elektrycznej

Oferta dla firm ESV „Pakiet Stabilny” proponuje ceny zawsze niższe od sprzedawcy z urzędu, gwarantowaną cenę przez 3 lata (według cennika) oraz skuteczną obsługę klienta.

Okres Cena za energię elektryczną w preferencyjnej taryfie “„Pakiet Stabilny”” (cena netto w 2015 roku) “„Pakiet Stabilny”” (cena Brutto w 2015 roku) Cena za energię elektryczną w normalnej taryfie C11 (cena netto w 2015 roku) C11 (cena Brutto w 2015 roku) Miesięczna opłata handlowa
do 31.12.2016 310,00 zł/MWh
czyli 0,3100 zł/kWh
381,30 zł/MWh
czyli 0,3813 zł/kWh
329,00 zł/MWh
czyli 0,3290 zł/kWh
404,67 zł/MWh
czyli 0,40467 zł/kWh
9,50 zł/m-c
do 31.12.2017 306,00 zł/MWh
czyli 0,3060 zł/kWh
376,38 zł/MWh
czyli 0,37638 zł/kWh
329,00 zł/MWh
czyli 0,3290 zł/kWh
404,67 zł/MWh
czyli 0,40467 zł/kWh
9,00 zł/m-c

ESV oferuje sprzedaż energii zarówno dla klientów podłączonych do własnej sieci ESV jak i do sieci innych operatorów systemów dystrybucyjnych PGETauronEnerga i EneaRWE.
ESV udostępnia dokumenty rozliczeniowe w formie elektronicznej na swoim portalu E-faktura. Aby stworzyć konto na portalu E-faktura należy wypełnić i odesłać do ESV odpowiedni wniosek.

Jako specjalista w zakresie energii dla przedsiębiorstw, ESV świadczy także usługi w zakresie obsługi elektroenergetycznej, m. in kompleksowe utrzymanie ruchu dla przedsiębiorstw przemysłowych, doradztwo w celu budowy lub modernizacji sieci i urządzeń elektroenergetycznych, układów AKPiA, badania i pomiary urządzeń elektroenergetycznych, instalowanie systemów kontroli dostępu i systemów ochrony przed pożarem.

ESV S.A.: Opinie użytkowników

Dla klientów biznesowych ESV wydaje się skuteczną firmą, ze znacznym doświadczeniem w dziedzinie sprzedaży, dystrybucji prądu oraz utrzymywania sieci infrastruktur elektrycznych.
Uwaga jednak na sposób wystawiania faktur przez firmę. Z opinii w sieci wynika bowiem, że często faktury są znacznie wyższe niż kwoty przewidziane z góry, co powoduje pewne niezadowolenie wśród użytkowników. Lepiej więc upewnić się co do warunków umowy zanim się ją ostatecznie podpisze (więcej informacji w sekcji Często zadawane pytania).

ESV S.A.:

Biuro Spółki: ul. Polna 12, 55-011 Siechnice

 

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę