Dla kogo taryfa G11?

Dla kogo taryfa G11?

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

dom2 Dla kogo taryfa G11?

Taryfa G11 jest całodobową taryfą prądu dla gospodarstw domowych. Poniżej dowiesz się, dla kogo ta taryfa jest odpowiednia, komu się ona opłaca oraz czy, i kiedy warto ją wybrać dla swojego domu lub mieszkania.

Kiedy wybrać taryfę G11?

Charakterystyką taryfy G11 jest jednostrefowe rozliczenie, czyli to, że przez całą dobę obowiązuje tylko jedna strefa czasowa i jedna stawka za kilowatogodzinę(kWh), niezależnie od godziny, w której ma miejsce to zużycie. Jest to więc najprostsza w użyciu i zrozumieniu taryfa dla domu. W przypadku taryfy G11 nie mamy jednak, tak jak na przykład w przypadku taryf G12 lub G12w, tańszej energii elektrycznej w godzinach wieczornych i nocnych.

Wspólne dla taryfa G11, G12 i G12w jest natomiast to, że są one przeznaczone dla domów o mocy umownej nieprzekraczającej 40 kilowatów (kW) – jednak warto wiedzieć, że praktycznie nie zdarza się, aby mieszkanie lub dom mieszkalny miał moc umowną powyżej 40kW, bo jest to po prostu bardzo dużo.

Przeczytaj też, jak rozumieć nazwy taryf prądu i z czego wynika to, że G11 jest całodobowa G12 dwustrefowa.

Kiedy warto wybrać taryfę dwustrefową? Wtedy, kiedy możliwe jest używania energochłonnych urządzeń, takich jak sprzęt AGD (chodzi przede wszystkim o pralkę i zmywarkę) w godzinach wieczornych i nocnych. (czyli wtedy, kiedy zapłacimy mniej za 1 kWh) Warto bowiem wiedzieć, że to takie urządzenia są odpowiedzialne za nawet 30-40% całkowitego zużycia energii elektrycznej w naszych domach.

Taryfa G11 jest natomiast raczej przeznaczona dla domów, w których:

  • Zużycie prądu jest nieregularne, to znaczy że trudno określić, w jakich godzinach to zużycie jest znaczne,
  • Nie jest możliwe zaplanowanie regularnego używania sprzętu AGD i innych energochłonnych urządzeń na godziny wieczorne i nocne.

Taryfa G11 dla firm

Jak zostało to już napisane wcześniej, taryfa G11 jest taryfą dla klientów indywidualnych. Ale czy taryfa G11 może być również dla firm? Może! Taka możliwość dotyczy na przykład niektórych rodzajów działalności gospodarczej.

Zastanawiasz się, czy musisz wybrać taryfę dla firm czy możesz pozostać przy taryfie dla domu? Ogólna zasada jest prosta – nie musisz wybierać taryfy dla firm, jeżeli w Twoim mieszkaniu jest tylko zarejestrowana działalność ale nie prowadzisz rozliczeń z klientami ani się z nimi u siebie nie spotykasz.

Taryfa G11, w związku z tym, że jest całodobowa, może być korzystna dla osób, które pracują w ciągu dnia i w godzinach dziennych wykorzystują sprzęt taki, jak komputer, drukarka czy kserokopiarka.

Zmiana taryfy budowlanej na G11

Jeżeli budujesz dom lub inną nieruchomość, to Twój dostawca prądu (czyli ENEA, ENERGA, PGE, RWE lub TAURON) będzie wymagał, żebyś korzystał z prądu budowlanego. Taryfy budowlane są tożsame z taryfami dla małych firm i są to przeważnie taryfy C11C12a oraz C12b. Wniosek więc taki, że prąd budowlany jest znacznie droższy, od zwykłej taryfy prądu dla domu. Warto więc jak najmniej z takiej drogiej taryfy korzystać.

Niestety, na zwykłą taryfę G11 dla gospodarstw domowych można przejść dopiero po zakończeniu prac i przedstawieniu dostawcy odpowiednich dokumentów (zaświadczających o zakończeniu prac). Innymi słowy, nie można zmienić taryfy na G11 bez odbioru budowy.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę