ENIGA

ENIGA

Ocena
3.7
Oceny
Cena
Jakość
Bezpieczeństwo
Serwis
Podsumowanie

Mocne strony

Sprawdzony sprzedawca, działajacy od ponad 10 lat Oddziały w całej Polsce.

Słabe strony

Brak staconarnego punktu obsługi klienta

Ogólna opinia

Ogólnie firma jest polecane przez użytkowników, którzy doceniają niskie ceny

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

eniga-logo ENIGA

Firma ENIGA ze  Słupska (dawniej znana pod nazwą Telezet Energetyka) zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej i gazu ziemnego na obszarze całej Polski. Prezes ENIGA Edward Zdrojek zapewnia, że firma oferuje zawsze tańsze taryfy za prąd od lokalnych sprzedawców z urzędu (t.j. ENEAENERGAPGERWE lub Tauron).

Profil firmy Eniga

ENIGA została założona w 1995 roku z siedzibą w Słupsku pod nazwą TeleZet. Na początku firma oferowała usługi dla firm branży przemysłowej (m. in. sektora telekomunikacji). Od 2007 roku uwolnienie rynku energetycznego dało klientom możliwość samodzielnego wyboru sprzedawcy prądu. Prezes ENIGA, Edward Zdrojek otrzymał niezbędne zezwolenie od Urzędu Regulacji Energetyki (URE) i od tej pory ENIGA sprzedaje energię elektryczną. W styczniu 2012 roku ENIGA otrzymała koncesję na obrót gazem ziemnym, dzięki której proponuje pakiet „dual fuel” (prąd i gaz).

Strategia firmy ENIGA opiera się na zmniejszaniu kosztów funkcjonowania, co przekłada się na obniżenie ceny za prąd dla klientów. W ofercie dostawy energii zagwarantowana jest cena zawsze niższa od taryfy historycznego sprzedawcy. ENIGA zapewnia stałe ceny prądu aż do końca 2017 roku oraz bezpłatny dostęp do internetowej platformy obsługi klienta E-bok. Wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy załatwia ENIGA w imieniu klienta.

Oferta Promocyjna pod nazwą “Najtańsza oferta przez Internet”

ENIGA sprzedaje energię elektryczną dla gospodarstw domowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz dla firm (małe i średnie przedsiębiorstwa, szkoły, większe zakłady produkcyjne) gwarantując:

  • Stałe ceny : stawki zagwarantowane w umowie do końca 2018 roku
  • Zawsze niższą cenę w porównaniu z lokalnym sprzedawcą z urzędu (t.j. ENEA, ENERGA, PGE, RWE lub Tauron)
  • Uproszczenie formalności : klient jest zwolniony z procesu zmiany sprzedawcy, przez BOK ENIGA
  • Fakturę elektroniczną, telefoniczny dostęp do BOK lub internetowy dostęp do platformy E-bok
  • Możliwość zawarcia tzw. umowy kompleksowej, czyli jedna umowa na sprzedaż i dostawę prądu

ENIGA : Cennik energii elektrycznej (w ramach 36-miesięcznej umowy)

Grupa taryfowa Strefa Cena promocyjna brutto(zł/kWh)
2015 rok
Cena brutto
2016 rok
Cena brutto
2017 rok
Cena brutto
2018 rok
G11 0,1200 0,3419 0,3542 0,3665
G12 dzień 0,1943 0,4649 0,4772 0,4895
G12 noc 0,0000 (gratis) 0,1353 0,1353 0,1353

Dodatkowa opłata stała :

Dodatkowa opłata handlowa
Ceny brutto (zł-mc)
2015 rok 2016 rok 2017 rok 2018 rok
Faktura elektroniczna 4,92 6,15 8,61 9,84
Faktura zwykła 8,61 9,84 12,3 13,53

Istnieje także możliwość zawarcia z ENIGĄ umowy kompleksowej, obejmującej jednocześnie opłaty za sprzedaż i dostawę prądu. W takim przypadku ceny za dostawę są naliczane w wysokości określonej przez regulowaną taryfę właściwego Operatora Sieci Dystrybucyjnej. Przed podpisaniem umowy sprzedaży prądu zachęcamy do zapoznania się z jej treścią. Sprawdź jak powinna wyglądać umowa sprzedaży prądu.

Opinie użytkowników ENIGA

Z dostępnych opinii użytkowników wynika, że ENIGA to firma godna zaufania. Przede wszystkim dobrze oceniana jest szybka i uprzejma obsługa telefoniczna klienta.
Ceny za kWh prądu są rzeczywiście niższe niż u lokalnych sprzedawców, choć ostateczna kwota na fakturze nie jest koniecznie o wiele mniejsza, ponieważ niska stawka obowiązuje tylko przez dany okres, a potem cena wzrasta co roku, według cennika. Ponadto, należy pamiętać o wysokiej opłacie handlowej.
Zapraszamy do naszej sekcji Często zadawane pytania aby zapoznać się z niezbędnymi informacjami przy zmianie sprzedawcy prądu oraz dowiedzieć się o swoich prawach konsumenta.

Kontakt ENIGA

Siedziba firmy ENIGA: ul. Nowowiejska 6, 76-200 Słupsk.

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę