Upadłość HEG (Hermes Energy Group S.A). Co dalej? Odstąpienie od umowy?
Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.
Miałeś umowę z Heg (Hermes Energy Group ) przeczytaj co zrobić. Czy warto odstąpić od umowy?
Jeśli dostałeś pismo od Hermes Energy Group S.A. (HEG), to znaczy, że jesteś jednym z kilkudziesięciu tysięcy klientów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. HEG ze względu na problemy finansowe kończy działalność, i w związku z tym, rezygnuje z koncesji na sprzedaż energii elektrycznej i gazu, co z kolei skutkuje zaprzestaniem ich dostarczania. Oficjalnym powodem zaprzestania działalności HEG, opublikowanym na stronie heg.com.pl jest “trudna sytuacja finansowa”.
Sprzedawca Rezerwowy Prądu i sprzedawca Awaryjny Gazu. Kim jest i co oznacza?
W każdej umowie zawartej ze sprzedawcą energii elektrycznej jest przewidziany sprzedawca rezerwowy. Klienci HEG od 1 Grudnia przechodzą na stawki sprzedawcy rezerwowego, które są wielokrotnie wyższe niż rynkowe a z pewnością wyższe niż zawarte w umowie HEG. Warto więc się zastanowić nad wypowiedzeniem umowy. O wyborze sprzedawcy rezerwowego decydują zapisy umowne z Hermes Energy Group oraz przepisy obowiązującego prawa energetycznego w sprzedaży energii elektrycznej. Dodatkowym problem jest niestety brak kontroli nad stawkami rezerwowymi prądu przez URE (Urząd Regulacji Energetyki).
Hermes Energy Group S.A, czy warto odstąpić od umowy?
Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę:
Podobnie sytuacja ma się w sprzedaży gazu. Jednak w przypadku awaryjnego sprzedawcy gazu PGNIG z uwagi na odrębne przepisy w sektorze gazowym, nie nalicza aż tak dużych stawek jak w przypadku energii elektrycznej.
Każdy dzień zwłoki w wyborze nowego sprzedawcy prądu kosztuje nawet kilkakrotnie więcej!
Co prawda nie należy obawiać się braku prądu z 1 grudnia 2019 roku, jednak w zależności od sprzedawcy rezerwowego (PGE, Energa, Tauron, Enea lub Innogy) nowa stawka może być kilkukrotnie większa.
Na przykład pod końcem 2019 roku hotel znajdujący się na północnej części Polski i który przeszedł na rezerwową sprzedaż energii elektrycznej musiał płacić w okresie rezerwowym aż 1407 zł/MWh netto.
Sam HEG w oświadczeniu rozesłanym do klientów wręcz podkreśla konieczność jak najszybszego zawarcia umowy z nowym sprzedawcą. Dodatkowym elementem presji czasowej jest 21 dniowy okres wymagany prawem od podpisania do rozpoczęcia dostaw energii przez nowego sprzedawcę prądu. Oznacza to w skrócie, że jeśli podpiszemy umowę 1 grudnia, umowne stawki z nowym sprzedawcą będą obowiązywać od 21 grudnia. Wszyscy niezdecydowani i spóźnialscy wejdą w Nowy Rok z rekordowym rachunkiem za energię elektryczną.
Jak się uchronić przed wzrostem ceny od sprzedawcy rezerwowego? Zmiana dostawcy?
Dobry Prąd czyli Twój Doradca i Porównywarka cen energii i gazu, przygotował specjalną ścieżkę dla klientów HEG. Nasze doświadczenie i znajomość branży energetycznej pozwala dobrać najlepszą ofertę dla firm z umową z Hermes Energy Group. W przypadku takich firm rekomendujemy i ofertujemy tylko sprawdzonych sprzedawców prądu, którzy kontraktują całość kontraktu na giełdzie energii. Najważniejsze dla blisko 70 tyś. klientów HEG jest szybkość i pewność wyboru jakie gwarantuje Dobry Prąd. Zastanawiasz się nad wypowiedzeniem umowy? Skontaktuj się przez dowolny formularz na naszej stronie, a Doradca pomoże Ci poprowadzić Twoją sprawę.
Upadłość Heg (Hermes Energy Group S.A) to na pewno duża przestroga dla klientów oraz zarówno sprzedawców energii.
Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą, niezobowiązującą ofertę: