Taryfa C11 a C21

Taryfa C11 a C21

Czy wiesz że Twoja firma może płacić mniejsze rachunki za prąd ? Wyślij nam fakturę energii, lub taryfę i zużycie energii w MWh Twojej firmy na [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Spółka z rocznym zużyciem 132 MWh może zaoszczędzić 5 097,45 zł netto rocznie zmieniając sprzedawcę energii. Zmiana sprzedawcy prądu jest z nami prosta i bezpłatna.

Taryfy C11 i C21 są bardzo często wybieranymi taryfami prąduprzez małe i średnie polskie firmy. Poniżej dowiesz się, jakie są pomiędzy nimi główne różnice i która z nich jest bardziej odpowiednia dla Twojej firmy.

Różnice pomiędzy C11 a C21

Taryfa C11 jest całodobową taryfą dla firm o mocy umownej poniżej 40 kilowatów (kW) i przyłączonych do sieci niskiego napięcia.

Taryfa C21 jest natomiast całodobową taryfą dla firm o mocy umownej wyższej, niż 40kW i przyłączonych do sieci niskiego napięcia.

To zatem wysokość mocy umownej jest jedyną różnicą między taryfami C11 i C21.

Dla kogo C11, dla kogo C21?

Zgodnie z tym, co powyżej, różnica między taryfami C11 i C21 dotyczy wysokości mocy umownej, definiowanej jako ilość energii, która jest dostarczana do punktu poboru energii w danym momencie. Im wyższa moc umowna, tym bardziej “intensywne” jest zużycie energii elektrycznej (czyli, że średnio w danej chwili firma potrzebuje większej ilości mocy) przez firmę.

Dla kogo jest więc przeznaczona taryfa C11, a dla kogo taryfa C21? C11 jest bardziej dopasowana do mniejszych firm, natomiast taryfa C21 raczej dla firm, które mają większe zużycie prądu.

Naszą moc umowną można sprawdzić na każdej fakturze za energię elektryczną.

W przypadku obu taryf kluczowe jest to, że są to taryfy jednostrefowe. Oznacza to, że przez całą dobę obowiązuje jedna cena za kilowatogodzinę (kWh), niezależnie od pory, w której ma miejsce zużycie energii elektrycznej. Jest to zatem korzystne dla firm, które mają nieregularne zużycie energii i nie są w stanie tak zaplanować pracy, aby duża część całkowitego zużycia prądu miała miejsce o stale określonej porze (w przeciwieństwie na przykład do takich firm, jak piekarnie, które często mają znaczną część zużycia energii elektrycznej w nocy i wtedy opłaca im się taryfa dwustrefowa, jak C12aC22a bądź trójstrefowa taryfa, jak C23).

Jak znaleźć najniższą cenę taryf C11 i C21?

Jak zostało to już zauważone, taryfy C11 i C21 są bardzo popularne wśród polskich małych i średnich firm. Są to więc taryfy powszechnie dostępne u polskich sprzedawców i dostawców prądu. Od czasu liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce można natomiast dowolnie wybrać sprzedawcę prądu.

Żeby zatem płacić jak najmniejsze rachunki za energię elektryczną dobrze jest zapoznać się z ofertami poszczególnych sprzedawców prądu i wybrać tę najtańszą.

Czy wiesz że możesz zaoszczędzić do 30% na rachunku za energię zmieniając sprzedawcę prądu? Wypełnij formularz aby otrzymać tańszą ofertę prądu dla Ciebie lub dla Twojej firmy:

Taryfy dla biznesu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę