Dla kogo taryfa G12?

Dla kogo taryfa G12?

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

domek

Poniżej dowiesz się, dla kogo jest odpowiednia taryfa G12, komu się ona opłaca i kiedy warto ją wybrać.

Dla kogo jest taryfa G12?

Dla kogo jest taryfa G12?

Taryfa G12 dla domu

Taryfa G12 jest dwustrefową, tak zwaną nocną taryfą energii elektrycznej dla gospodarstw domowych. Taryfa G12 dzieli dobę na dwie strefy czasowe, w których obowiązują dwie różne stawki za kilowatogodzinę (kWh): w dzień (przeważnie 06:00 – 13:00 i 15:00 – 22:00, w zależności od dostawcy) obowiązuje wyższa, w nocy (przeważnie 22:00 – 06:00 i 13:00 – 15:00) zaś obowiązuje niższa cena prądu.

W jakich dokładnie godzinach obowiązuje każda ze stref czasowych w taryfie G12? Warto to sprawdzić bezpośrednio z dostawcą prądu (ENEA, ENERGA, PGE, RWE lub TAURON), gdyż godziny te mogą zmieniać się wraz z porą roku.

Taryfa G12 jest bardziej skomplikowana w użyciu, niż standardowa i najpopularniejsza taryfa G11. Jest to jednak taryfa, która przy odpowiednim podejściu ze strony mieszkańców domu lub mieszkania może pozwolić na osiągnięcie znacznych oszczędności. Wymaga to jednak dobrego planowania zużycia energii elektrycznej.

Taryfa G12 dla firmy

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą lub małych spółek jeżeli działalność jest zarejestrowana w miejscu zamieszkania to możliwe jest pozostanie przy taryfie dla gospodarstw domowych. Zależy to między innymi od tego, czy w mieszkaniu lub domu przyjmowani są klienci, lub są organizowane jakiekolwiek spotkania. Jeżeli tak, to zakład energetyczny może od nas wymagać przejścia na taryfę dla firm.

Kiedy warto wybrać taryfę G12?

Kiedy warto wybrać taryfę G12?

Taryfa G12 dzieli dobę na strefę nocną i strefę dzienną i podczas obowiązywania każdej z tych stref jest inna cena za kWh, wyższa w dzień i niższa w nocy. W jakim przypadku i kiedy w takim razie warto (zarówno jako dom lub firma) korzystać z taryfy G12?

Taryfę G12 warto wybrać więc wtedy, kiedy co najmniej 25% – 33% naszego dobowego zużycia energii  elektrycznej ma miejsce w godzinach nocnych lub wieczornych (czyli, najczęściej, po 22:00 i przed 06:00, oraz w godzinach 13:00 – 15:00). W tym miejscu warto stwierdzić, że w przypadku gospodarstw domowych za nawet 40% zużycia energii elektrycznej odpowiada sprzęt AGD (w tym pralka czy zmywarka). Chodzi więc o to, by używać tych urządzeń (oraz innych energochłonnych przedmiotów) w wyżej wymienionych godzinach.

Jeżeli nie jesteś w stanie dobrze i regularnie planować Twojego zużycia energii elektrycznej może Ci się bardziej opłacać najprostsza, jednostrefowa taryfa G11. Przeczytaj o różnicach między taryfami G12 a G11. Pamiętaj jednak, że u większości dostawców prądu możliwa jest tylko jedna zmiana taryfy energii elektrycznej rocznie!

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę