Cennik ENEA dla taryfy G12

Cennik ENEA dla taryfy G12

Chcesz żeby Twoja firma mniej płaciła za prąd? Prześlij nam swój rachunek za prąd na adres: [email protected], przedstawimy Ci Tańszą ofertę.

Chcesz poznać cennik firmy ENEA dla taryfy G12? Poniżej dowiesz się, jaka jest cena za kilowatogodzinę (kWh) oraz jakie są inne opłaty pobierane przez tego sprzedawcę prądu. Przeczytasz ponadto o głównych charakterystykach G12, dwustrefowej taryfy energii elektrycznej dla domu.

Taryfa G12 – podstawowe informacje

Taryfa G12 jest taryfą dla gospodarstw domowych o dwustrefowym rozliczeniu (mówi się czasem, że jest to taryfa “nocna”): w ciągu doby obowiązują dwie stawki za kWh, niższa cena w godzinach nocnych i wyższa cena w godzinach dziennych. Dowiedz się, jakie godziny są objęte poszczególnymi strefami czasowymi. Przeczytaj również o różnicach między taryfą G12 a całodobową taryfą G11.

Jeżeli budujesz dom to odpowiednią taryfą prądu jest prąd budowlany – dwustrefowe taryfy budowlane to na przykład taryfy C12a lub C12b.

Taryfa G12 – cennik sprzedawcy ENEA

Poznaj cennik sprzedawcy prądu ENEA dla taryfy G12. Pod tym adresem dowiesz się, jakie są ceny za energię czynną oraz jakie są opłaty handlowe pobierane przez sprzedawcę prądu ENEA.

Jak mniej płacić za prąd w taryfie G12?

Od 2007 roku można zmieniać sprzedawcę prądu. Na rynku pojawiło sie wielu nowych sprzedawców prądu, którzy oferują znacznie niższe ceny, niż ENEA (czy też firmy takie, jak ENERGA, PGE, RWE i TAURON, czyli powiązane kapitałowo z operatorami sieci dystrybucyjnych, czyli dostawcami prądu).

Dlatego sposobem na to, aby mniej płacić za prąd jest zmiana swojego sprzedawcy prądu na tańszego. To wymaga porównania cen taryfy G12 w cenniku ENEA z ceną zawartą w cennikach innych sprzedawców prądu.

Przeczytaj też nasze porady dotyczące tego, jak oszczędzać prąd w swoim domu.

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę