3 Wings

3 Wings

Ocena
4.25
Oceny
Cena
Jakość
Bezpieczeństwo
Serwis
Podsumowanie

Mocne strony

Sprawdzony sprzedawca, działajacy od ponad 10 lat Oddziały w całej Polsce.

Słabe strony

Brak staconarnego punktu obsługi klienta

Ogólna opinia

Ogólnie firma jest polecane przez użytkowników, którzy doceniają niskie ceny

Masz firmę i chcesz płacić mniejsze rachunki za prąd? Wyślij fakturę za prąd Twojej firmy na adres : [email protected] a my przedstawimy Ci Tańszą ofertę. Zmieniając sprzedawcę prądu można zaoszczędzić do 30% na rachunkach za prąd. Zmiana sprzedawcy jest bezpłatna, prosta i bezpieczna.

logo 3 wings.jpg

Spółka akcyjna 3 Wings należy do grupy Eurowind. Od 2009 sprzedaje energię elektryczną na polskim rynku, zarówno dla firm jak i dla domu. Siedziba firmy znajduje się w Gdańsku, i tam też 3 Wings szczyci się dobrą opinią, co potwierdziło jej kilkukrotne wyróżnienie w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. CSR).

Profil firmy 3 Wings

Spółka 3 Wings należy do Grupy kapitałowej Eurowind, która inwestuje w dziedzinie odnawialnych źródeł energii (OZR) i jest uznana za jednego z pierwszych specjalistów energetyki wiatrowej i biogazu w Polsce. Jest znana m. in. ze swych elektrowni wiatrowych Lisewo I, Lisewo II oraz Łebcz. Poprzez działalności własne lub filii, Eurowind obejmuje wszystkie sekwencje cyklu pozyskiwania energii, od instalacji masztów pomiarowych aż po handel energią.
W tej strukturze, 3 Wings odpowiada za obrót energią elektryczną. 3 Wings została założona w 2008 roku najpierw w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). W latach 2009-2010 otrzymała niezbędne koncesje od URE, dzięki którym może prowadzić obrót energii elektrycznej na terenie całego kraju. Firma 3 Wings kupuje prąd na Towarowej Giełdzie Energii, a następnie ją odsprzedaje klientom końcowym, według zasad zliberalizowanego rynku energii. Zgodnie z prawami polskiego rynku elektrycznego, spółka 3 Wings podpisała umowy dystrybucyjne z głównymi OSD w Polsce tj. PGETauronEnerga i EneaRWE. Od stycznia 2014 roku 3 Wings przekształciła się w Spółkę Akcyjną (S.A.) oraz rozszerzyła swoją ofertę sprzedaży energii elektrycznej w kierunku gospodarstw domowych. Prezesem zarządu spółki 3 Wings jest Pan Andrzej Walczak. Zgodnie z obecnym ustawodawstwem oraz z polityką grupy Eurowind, spółka 3 Wings stara się przekazać przejrzyste informacje dotyczące paliw służących do wytwarzania energii sprzedawanej klientom końcowym.

Struktura paliw zużytych do wytworzenia energii elektrycznej dla 3Wings w 2014 roku

TaskHours per day
Węgiel kamienny53
Węgiel brunatny31
Gaz ziemny3
Inne2
Odnawialne źródła energii11

3 Wings : Ceny energii elektrycznej

Firma 3 Wings może załatwić wszelkie formalności związane ze zmianą sprzedawcy prądu. Więcej informacji o procedurze zmiany sprzedawcy prądu w naszej sekcji Często zadawane pytania.

 Oferta dla domu

Grupa taryfowaStrefaCena promocyjna brutto(zł/kWh)
2015 rok
G11całodobowa0,3192
G12dzień0,3686
noc0,2517

Dodatkowa opłata handlowa w wysokości 12,30 zł/miesiąc brutto dla taryf C11, C12a i C12b.

 Oferta dla firm

Grupa taryfowaStrefaCena promocyjna (zł/kWh)
2015 rok
C11całodobowa0,2599 netto
czyli 0,3197 brutto
C12adzień0,3509 netto
czyli 0,4316 brutto
noc0,2361 netto
czyli 0,2904 brutto
C12bdzień0,3041 netto
czyli 0,3740 brutto
noc0,2283 netto
czyli 0,2808 brutto

Dodatkowa opłata handlowa w wysokości 10,00 zł zł/miesiąc netto czyli 12,30 zł/miesiąc brutto, dla taryf C11, C12a i C12b.

Usługi dla przedsiębiorstw obrotu

Dla innych przedsiębiorstw energetycznych, 3 Wings oferuje także innego gatunku usługi, jak na przykład bilansowanie handlowe (tzn. rozliczenie różnicy ilości energii elektrycznej pobranej przez odbiorców końcowych w porównaniu z ilością energii elektrycznej zgłoszonej z góry przez sprzedawcę). 3 Wings świadczy także usługi Operatora handlowego, skierowane do wytwórców, którzy nie mają dostępu do Rynku Bilansującego. Przede wszystkim, ekspertyza firmy 3 Wings jest wyjątkowo cenna w dziedzinie energii wiatrowej. Spółka 3 Wings może pomóc w prognozowaniu lub bilansowaniu produkcji farm wiatrowych. 3 Wings S.A. uczestniczy w Rynku Praw Majątkowych, korzystając ze swoich atutów wynikających ze świadectw pochodzenia dla energii elektrycznej z OZE oraz kogeneracji.

3 Wings: Opinie

Firma 3 Wings daje wrażenie poważnego sprzedawcy, godnego zaufania. Opinia ta jest potwierdzona kilkoma wyróżnieniami, które spółka otrzymała w poprzednich latach, m. in. wpisanie praktyk 3 Wings w jubileuszowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2011. Dobre Praktyki” w ramach Forum odpowiedzialnego biznesu. W tym raporcie zostały pochwalone praktyki firmy 3 Wings w kategoriach “środowisko naturalne” oraz “uczciwe praktyki rynkowe”. Firma 3 Wings stara się bowiem o oszczędzanie papieru poprzez rozpowszechnianie faktury elektronicznej (E-faktura). Ponadto, w 2012 roku firma 3 Wings otrzymała nagrodę Pomorskiego Konkursu „Firma z Przyszłością”, jako jedna z najbardziej innowacyjnych, stabilnych i rzetelnych firm.

Kontakt do firmy 3 Wings

Taryfy dla biznesu i domu

Taryfy dla firmy

Sprawdź inne taryfy!

Sprawdź operatora

Lokalizacja:
-
Operator: -
Zapytaj o ofertę